Ozonator

Ozonator, inaczej generator ozonu to proste w obsłudze urządzenie służące do likwidacji chorobotwórczych zarazków i poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach i samochodach. Jakość, wydajność i bezpieczeństwo stosowania naszych ozonatorów (zarówno tych domowych o małej wydajności, jak i urządzeń przemysłowych) zostały potwierdzone referencjami (do wglądu w zakładce – Referencje) udzielonymi przez firmy oraz placówki naukowe.

Co wyróżnia nasze ozonatory?

bezpieczne dla ludzi

Są bezpieczne dla ludzi po ozonowaniu

Nie niszczą wyposażenia

Nie niszczą wyposażenia pomieszczeń i aut

brak ryzyka pożaru

Są odporne na kurz i podwyższoną wilgotność - brak ryzyka pożaru

Nie wymagają żadnych serwisów

Nie wymagają żadnych serwisów ani wymiany podzespołów

Lat w branży chemicznej i metalurgicznej

Lat w branży chemicznej i metalurgicznej

Najstarszy producent ozonatorów

Najstarszy producent ozonatorów

Park maszynowy i laboratorium badawcze

Park maszynowy i laboratorium badawcze

Liczne Referencje

Liczne Referencje

Najpopularniejsze:

2600,00 

Najpopoularniejszy ozonator powietrza produkowany przez nasze laboratorium. Występuje w dwóch wersjach wydajnościowych.

Sprawdź

2800,00 

Najchętniej wybierany przez właścicieli średniej wielkości mieszkań oraz biur. Dostępny w wersji z pilotem.

Sprawdź

1350,00 

Ozonator wody i żywności z funkcją jonizacji powietrza

Sprawdź

4300,00 

Uniwersalny - do powietrza, wody i żywności

Sprawdź

4700,00 

Dla właścicieli dużych biur i usługodawców

Sprawdź

7200,00 

Do basenów ogrodowych oraz wody ze studni, hydroforów

Sprawdź

75,00 

Produkt kosmetyczno-medyczny, regeneruje i łagodzi zmiany skórne

Sprawdź

Skonstruowane z myślą o usługodawcach i zakładach przemysłowych ozonatory mobilne i stacjonarne dostosowane do niesprzyjających warunków.

Sprawdź

Systemy ozonowania wody i powietrza - standardowe i na zamówienie..

Sprawdź

Najchętniej zadawane pytania wraz z odpowiedziami

Dlaczego produkowane przez Państwa laboratorium ozonatory są o wiele droższe od urządzeń konkurencyjnych?

Większość producentów ozonatorów stosuje zawodne, tanie źródła produkcji ozonu (np. płytki ceramiczne). Niska cena tych aparatów odzwierciedla kiepską jakość, zawodność i krótką gwarancję. Ozonatory takie wytwarzają duże ilości wielotlenków azotu, które przy dłuższym, częstym stosowaniu niszczą wyposażenie pomieszczeń, wnętrza aut (między innymi elektronikę); są również alergenem powodującym uczulenia ludzi przebywających w pomieszczeniach po „takim” ozonowaniu. Innym ważnym aspektem użytkowania tych urządzeń jest fakt, że nie mogą pracować dłużej niż półtorej, dwie godziny – ryzyko awarii lub pożaru. Dlatego producenci skracają znacząco niezbędny czas zabiegu oraz zawyżają obsługiwane przez ich urządzenia kubatury. Ponadto, ozonatory takie nie są odporne na kurz i wilgotność niewiele przekraczające warunki standardowe – warunki takie mogą spowodować awarię tych urządzeń, a nawet pożar.

Ozonatory produkowane przez nasze laboratorium pozbawione są powyższych wad – oparte są na autorskiej, niezawodnej technologii lamp wyładowczych powlekanych platyną z irydem.

Korzyści dla Klienta:

  • Gwarancja bezwzględna (niezależna od liczby przepracowanych godzin)
  • Gwarancja jest egzekwowalna – jesteśmy na rynku ozonatorów od 23 lat
  • Nasze ozonatory nie wymagają żadnych serwisów ani wymiany podzespołów
  • Liczne referencje z placówek naukowych i zakładów przemysłowych – zakładka w górnym menu: ”Referencje”
  • Czas pracy ciągłej – bez limitów
  • Mniejsza energochłonność w stosunku do powszechnie oferowanych generatorów ozonu

Ozonowanie – prosta czynność

Ogólnie rzecz ujmując, ozonowanie jest zabiegiem prostym i niewymagającym specjalnych umiejętności – wystarczy przeczytać instrukcję, kierować się logiką, a gdy czegoś nie wiemy lub mamy wątpliwości, dzwonimy lub piszemy do producenta aparatów – jest człowiekiem miłym i sympatycznym, który prosto objaśni wszystkie aspekty związane z ozonowaniem. Oczywiście polecamy bezpłatne szkolenie w naszej firmie przy osobistym zakupie.

Ozonator – jaki wybrać?

Ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego urządzenia. Należy kierować się:

  • metodą wytwarzania ozonu
  • zastosowaniem – czy chcemy ozonować powietrze, wodę lub inne płyny
  • związaną z zastosowaniem konieczną wydajnością maszyny

Metoda wytwarzania ozonu

Pierwsza kwestia – metoda wytwarzania ozonu. Ozonatory powszechnie sprzedawane oparte są na technologii płytek ceramicznych. Są to urządzenia tanie lecz zawodne i wytwarzające w dużej ilości wielotlenki azotu niszczące elektronikę, odbarwiające tworzywa sztuczne i naturalne, grafiki, obrazy. Często powietrze w pomieszczeniach po takim „ozonowaniu” uczula. Wilgotność i kurz niewiele przekraczające warunki standardowe spowodują awarię takich urządzeń, a nawet pożar.

Nasze generatory ozonu pozbawione są powyższych wad z uwagi na inną technologię produkcji ozonu – stosujemy własnej produkcji lampy szklano-platynowe. Z faktem tym wiąże się wyższa (w porównaniu do ozonatorów oferowanych na aukcjach) cena naszych urządzeń.

Wydajność

Druga kwestia – zastosowanie i związana z tym konieczna wydajność urządzenia.

Przy ozonowaniu powietrza minimalna wydajność to 8 000 mg/h (8 g ozonu/h). Można zakupić maszynę na aukcji internetowej za kilkaset złotych o wydajności 800 mg/h (czyli dziesięciokrotnie niższej wydajności niż konieczna) i włączyć urządzenie na kilkanaście, kilkadziesiąt godzin w pomieszczeniu, samochodzie. Ale… nie zostanie przeprowadzona dezynfekcja, a o to przecież chodzi w ozonowaniu. Oczywiście, poczują Państwo zapach ozonu (jest on przecież wydzielany), ale powstanie równowaga między wytworzonym a, skonsumowanym i rozpadniętym ozonem (należy zwrócić uwagę, że połowiczny czas rozpadu ozonu w powietrzu to około 20 minut – zatem po dwóch godzinach ozonu jest około dwa procent stężenia początkowego). Nie należy również ozonować zbyt długo urządzeniem o zbyt wysokiej wydajności.

Właściwą analogią jest tu przykład suszarki do włosów. Ogrzejemy nią małą łazienkę, ale nie duży salon. Dlatego w instrukcji każdej maszyny naszej produkcji jest podana kubatura, którą dane urządzenie może skutecznie ozonować oraz czas właściwego zabiegu.

Innym zastosowaniem jest ozonowanie wody. Skupmy się na najpopularniejszym użyciu – sporządzaniem wody ozonowanej do mycia owoców, warzyw, mięsa, Tutaj najważniejszą kwestią jest stężenie ozonu w wodzie. Wymagane do dekontaminacji stężenie ozonu w wodzie wynosi 2.5 ppm. Aby takie stężenie uzyskać należy użyć maszyny o odpowiedniej wydajności oraz o odpowiednim stężeniu ozonu w gazie wylotowym. I znów – tak jak w przypadku ozonatorów powietrza – można kupić na aukcji internetowej urządzenie za kilkaset złotych. Można próbować ozonować wodę zgodnie z załączoną do takiego aparatu instrukcją lub próbować ozonować dużo dłużej chcąc uzyskać pożądane efekty. Tak jak w przypadku niewłaściwych ozonatorów powietrza – poczują Państwo ozon. Ale… poczują Państwo ozon dlatego, że nie jest rozpuszczony w wodzie, a przecież właśnie o rozpuszczanie ozonu w wodzie chodziło przy zakupie i użytkowaniu tego aparatu.

Tylko do tych celów  – czyli dekontaminacji żywności z bakterii, wirusów, grzybów, degradacji pestycydów, dezaktywacji antybiotyków, skonstruowaliśmy generator ozonu Korona L 5 „Zdrowa Żywność”. Ozonowanie żywności tym aparatem jest bardzo proste – wystarczy kierować się załączoną do urządzenia instrukcją – są tam podane praktyczne wskazówki oraz czasy ozonowania różnego rodzaju produktów.

Ozonator do żywności
Ozonator do żywności

Opinie placówek naukowych

Zamieściliśmy na stronie opinie o naszych ozonatorach, listy polecające oraz „rozbudowane” treściowo listy referencyjne wystawione przez wiodące, polskie uczelnie państwowe. Prawie wszystkie politechniki i większość uniwersytetów „pracują” na naszych maszynach. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobre opinie o naszej wiedzy, pomocy w badaniach naukowych oraz elastyczności w podejściu do Klienta „państwowego” (płatności odroczone nieraz na 60 dni).

Współpracujemy na zasadzie partnerstwa w badaniach nad ozonem z Polską Akademią Nauk, ze światowym potentatem w produkcji grafenu, doświadczalną hodowlą alg w celach „kosmicznych”, z firmami farmaceutycznymi (leki onkologiczne nowej generacji), Grupą Azoty i innymi pracowniami naukowo-doświadczalnymi.

Opinie mikroprzedsiębiorstw i dużych firm

Referencje które zamieściliśmy na stronie potwierdzają naszą dobrą opinię wśród Klientów „małych” i „dużych”. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży “ozonu”, kierunkowe wykształcenie, ale też i praktyka, pozwalają na udzielanie Klientom – amatorom i profesjonalistom porad odnośnie wyboru właściwego generatora ozonu i sposobu jego stosowania.

Opinie zakładów przemysłowych

Zakłady przemysłowe, przetwórcze, oczyszczalnie wody, ścieków korzystają z naszej wiedzy, doświadczenia i dokonań naukowych. Wykonujemy badania w naszym laboratorium służące właściwemu doborowi ozonatora i sposobu wymiany masy (rozpuszczania ozonu w wodzie lub powietrzu); wypożyczamy sprzęt celem badań u Klienta w miejscu docelowym pracy układu ozonującego. Stąd dobra opinia o fachowości i elastyczności naszej firmy i dobra opinia również o właścicielach i technikach – pracownikach naszej firmy. Oczywiście, zależy nam na zysku, lecz nie za wszelką cenę. Klienci docenili to, że staramy się aby nie przewymiarowali instalacji – oszczędzają tym samym własne pieniądze.

Staramy się nie zmarnować tego co przez 135 lat działalności firmy „Luft” nasi pradziadowie, dziadkowie i ojcowie stworzyli. Nadmieniamy, że branża chemiczna i metalowa były podstawą działalności Luftów. Kontynuujemy tradycję dobrego rzemiosła, nauki i handlu.

Ozonator czy oczyszczacz powietrza?

Jeżeli musimy wybrać tylko jeden aparat – wybieramy oczyszczacz. Jednakowoż ozonator pełni trochę inna rolę – zabija wirusy, grzyby, bakterie; nie wykona tego oczyszczacz.

Oczyszczacz pracuje ciągle – generator ozonu okazyjnie. Oba te urządzenia wydają się jednak konieczne gdy chcemy zadbać o zdrowie, utrzymać je w dobrej kondycji. Szczególnie ozonowanie jest konieczne przy alergiach dzieci – zlikwiduje, unieszkodliwi aldehydy zawarte w klejach, farbach – nie uczyni tego oczyszczacz.

Już po jednym zabiegu ozonowania, stwierdzą Państwo, że atmosfera w pomieszczeniu się zmieniła, jest bardziej przyjazna, łatwiej się oddycha.

Ozonator czy jonizator?

Jonizatory powietrza nie wpływają w wymierny sposób na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach.

Czy warto stosować ozonator?

Oczywiście. Ani oczyszczacz, ani jonizator nie zastąpią ozonowania. Ozonator ze względu na własności biobójcze ozonu (nie posiadają tego oczyszczacze, jonizatory) niszczy – zabija bakterie, wirusy, grzyby, roztocze oraz ich produkty przemiany materii. Likwiduje więc zarazki chorobotwórcze.

Generator ozonu degraduje formaldehydy wydzielające się z płyt meblowych, farb, klejów i rzeczy plastikowych. Również ftalany, które są plastyfikatorem tworzyw sztucznych są unieszkodliwianie przez ozon, Więcej o tych dwóch substancjach – formaldehydach i ftalanach trzeba przeczytać w Internecie. Skutki przebywania w takich pomieszczeniach są nieraz tragiczne.

Ozonowanie mieszkania, ale oczywiście również samochodu przyniesie wymierne korzyści. Wnętrze auta zostanie pozbawione nie tylko zapachu ale również wysterylizowane czyli pozbawione zarazków. Poczujecie „inne” powietrze w samochodzie. Poprawi się komfort jazdy, zwiększy koncentracja, a stanie w korkach nie będzie tak uciążliwe (!). Klimatyzacja auta zostanie oczyszczona. Należy ozonować samochód zarówno latem jak i zimą.

Ozonowanie żywności jest popularne. Produkowane do tych celów przez nasze laboratorium, urządzenie Korona L 5 „Zdrowa Żywność”, świetnie poradzi sobie z „zabiciem” pestycydów, bakterii rezydujących zarówno na powierzchni owoców, warzyw jak i mięs. Sama ozonowana woda jest stosowana do naparów ziół, sporządzania smakowych herbat. Woda ozonowana stosowana jest w okładach na trudno gojące się rany, owrzodzenia podudzi , na atopowe zapalenia skóry. Urządzeniem „Zdrowa Żywność” ozonujemy przedmioty – zabawki dziecka, buty sportowe i codzienne, materace, pawlacze, lodówki i małe pomieszczenia jak schowki.

Ozonator powietrza

Produkujemy urządzenia do ozonowania powietrza o wydajności od 8 do 400 gramów ozonu na godzinę. W zależności od grupy odbiorców można je podzielić na trzy grupy:
– urządzenia kupowane przez osoby indywidualne
– urządzenia kupowane przez profesjonalistów
– przemysłowe generatory ozonu
Do pierwszej grupy należą ozonatory  służące do ozonowania pomieszczeń mieszkalnych. Celem jest pozbycie się chorobotwórczych zarazków, bakterii, wirusów, grzybów i ich przetrwalników. Ozon nie zamaskuje ale trwale usunie niepożądane zapachy (na przykład zapach po papierosach, zapachy odzwierzęce). Ozonowane są sypialnie alergików w celu zmniejszenia puli przyjmowanych alergenów. Ftalany i formaldehydy obecne w tworzywach sztucznych, farbach, lakierach zostaną zdegradowane. Zostanie zdezynfekowane nie tylko powietrze ale również wszystkie przedmioty z nim się stykające – dywany, zasłony, materace, obuwie, kanapy, itp.
Te same efekty – czyli dekontaminację powietrza, pozbycie się niepożądanych zapachów i chorobotwórczych zarazków chcą zrealizować firmy kupujące urządzenia ozonujące z drugiej grupy. Są to warsztaty samochodowe, firmy osuszające, firmy DDD ale także przedszkola, żłobki, hotele, pensjonaty, a nawet więzienia i areszty.
Przemysłowe maszyny kupowane są zazwyczaj przez firmy rolno-spożywcze. Ozonowanie powietrza w tych zakładach realizowane jest przez urządzenia mobilne ale także systemy ozonowania na które składają się generatory ozonu, system wymiany masy oraz monitoring stężenia ozonu.

Zestawienie produkowanych przez naszą firmę urządzeń do ozonowania powietrza, ich zastosowanie znajdują się w dedykowanej zakładce – Ozonator powietrza.

Ozonator wody

Produkujemy urządzenia do ozonowania wody o wydajności od 3 do nawet 1000 g ozonu na godzinę.
Osoby indywidualne decydują się na zakup w celu sporządzania wody ozonowanej do zastosowań domowych – głównie do picia, przyrządzania naparów ziół i herbat, płukania żywności – owoców, warzyw, mięs i podrobów. Popularnym zastosowaniem jest ozonowanie wody w celu płukania w niej stóp zakażonych grzybicą, sporządzania opatrunków medycznych. Generatory ozonu wraz z potrzebnym osprzętem kupowane są przez osoby indywidualne również w celu uzdatniania wody ze studni, ozonowania basenów przydomowych, jacuzzi.

Zestawienie produkowanych przez naszą firmę ozonatorów wody przeznaczonych dla osób indywidualnych, firm oraz zakładów przemysłowych znajduje się w dedykowanej zakładce – Ozonator wody.

Ozonator samochodowy

Samochód to drugie nasze mieszkanie. Przebywamy w nim coraz częściej dojeżdżając nie tylko do pracy, ale również podróżując w sprawach służbowych. Ze względu na małą jego objętość, stężenie substancji toksycznych i drobnoustrojów jest oczywiście wysokie. Ozonujemy nie tylko wnętrze samochodu, ale również filtry i kanały klimatyzacje.
Ozonator najczęściej stawiamy na podłodze pasażera kierując wylot ozonu w czerpnię klimatyzacji, tj. pod skrytkę. Uruchamiamy auto, włączamy klimatyzację na najniższą temperaturę i maksymalną wydajność dmuchawy. Opuszczamy samochód i po kilkudziesięciu minutach proces dezynfekcji, dekontaminacji auta jest zakończony.
Czyste powietrze w aucie, brak chorobotwórczych zarazków, świeży zapach sprzyja zwiększeniu koncentracji, spadkowi nerwowości podczas stania w korkach – oddychamy czystym, świeżym powietrzem pozbawionym zarazków i alergenów. Nie do przecenia jest fakt deodoryzacji auta biegnący równocześnie z procesem jego dezynfekcji. Rozlane płyny, resztki jedzenia, zapachy odzwierzęce, potu, perfum i inne zostaną skutecznie zniwelowane, a nie tylko zamaskowane jak to się dzieje w przypadku zapachowych choinek lub innych „wynalazków”. Nie zapomnijmy również o ozonowaniu bagażnika.

Zestawienie produkowanych ozonatorów samochodowych znajduje się w dedykowanej zakładce – Ozonator samochodowy.

Ozonator domowy

Ozonator domowy jak sama nazwa wskazuje będzie służył nam do utrzymania atmosfery w domu wolnej od chorobotwórczych zarazków, grzybów i ich mikotoksyn.
Ozon gazowy wydzielany z generatora ozonu poprzez fakt, że jest silnym utleniaczem spala, a więc zabija bakterie wirusy, grzyby i ich przetrwalniki – to proces dezynfekcji.
Deakaryzacja to usuwanie alergenów wziewnych i kontaktowych – ozon skutecznie zabija roztocze, likwiduje produkty ich przemiany materii, spala białka moczu zwierząt. Również utlenia czyli rozkłada chemiczne alergeny oraz zabija poprzez lizę komórki pyłków, które są oczywistym alergenem. W ten sposób pula alergenów, które otrzymujemy w domu jest znacząco zredukowana.
W naszym mieszkaniu nie uchronimy się od wdychania formaldehydu (środka konserwującego tworzyw sztucznych) jak również od parujących plastyfikatorów inaczej niż przez ozonowanie. Ozon spala te substancje i powoduje, że atmosfera w domu staje się przyjazna dla zdrowia. Nie do przecenienia jest fakt, że ozonem możemy również zdezynfekować kanały wentylacyjne oraz system centralnego odkurzania. Również tak banalne zapachy jak z lodówki czy pralki skutecznie zostaną zniwelowane poprzez ozonowanie.
Firma nasza produkuje również maszyny do powszechnego użytku którymi możemy ozonować wodę. Woda ozonowana przydatna jest do płukania w niej żywności – owoców, warzyw, mięs i ich podrobów. Ponadto domowe ozonatory stosowane są do sporządzania wody do picia, naparów ziół. Możemy w niej moczyć stopy zakażone grzybicą lub stosować bezpośrednio na niewielkie rany i zmiany skórne. Ozonowanie wody podwyższa jej klarowność, poprawia zapach, wytrąca sole metali ciężkich i oczywiście zabija bakterie ewentualnie w niej obecne. Szczególnie jest to przydatne w przypadku wody studziennej.

Więcej informacji o ozonatorach domowych znajduje się w dedykowanej zakładce – Ozonator domowy.

Ozonator do żywności

W wodzie ozonowanej płuczemy żywność – owoce, warzywa, mięso i podroby. Dlaczego?
Większość produktów spożywczych, które kupujemy w sklepie lub na bazarze jest spreparowana tak aby przedłużyć termin ich przydatności do spożycia. Nasycone są antybiotykami, środkami ochrony roślin i innymi substancjami chemicznymi, których nie usuniemy poprzez proste ich mycie i płukanie w wodzie kranowej.
Ozonator skutecznie usunie tę „chemię”. Ozonowanie żywności to zabieg prosty, krótki i przynoszący realne, wymierne korzyści zdrowotne. Nasze doświadczenie w produkcji systemów ozonowania dla przemysłu spożywczego, badania we własnym laboratorium doprowadziły do skonstruowania domowego generatora – L 5 „Zdrowa Żywność”. W zestawie oprócz generatora ozonu są również wężyki do transportu ozonu oraz dyfuzor. Ozonowanie to prosta czynność, szczegółowo opisana w instrukcji dołączonej do urządzenia.

Po więcej informacji zapraszamy do dedykowanej zakładki – Ozonator do żywności.

Jaki ozonator wybrać?

Praktyczne porady znajdują się w dedykowanym artykule. Aby go przeczytać wystarczy przewinąć w dół pół strony.

Jak skorzystać z leasingu/rat?

Odpowiedź znajduje się w dedykowanej zakładce – Raty/leasing

Wystarczy kliknąć powyższy link lub znaleźć tę zakładkę w górnym menu w zakładce Uwagi ogólne.

Jaki jest termin wysyłki urządzeń?

Korona Zdrowy Dom, Korona Standard, Korona MED i inne generatory ozonu nieprzemysłowe wysyłamy na własny koszt kurierem Inpost. Możliwe formy zapłaty: płatność za pobraniem, przedpłata lub płatność odroczona instytucji publicznych. Termin realizacji zamówienia – do 2 dni. W wyjątkowych przypadkach możemy wysłać towar tego samego dnia.

Ile trwa gwarancja?

Ozonatory objęte są standardową, dwuletnią bezwzględną gwarancją – niezależną od liczby przepracowanych godzin. Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 5 lat (nie są wymagane żadne serwisy w trakcie jej trwania). Jeżeli są Państwo zainteresowani opcjonalną, przedłużoną gwarancją – prosimy wówczas o wiadomość mejlową.

W razie awarii (która jest możliwa jak w przypadku każdego sprzętu elektrycznego) Klient wysyła urządzenie na nasz adres firmowy. W razie zasadności reklamacji, odsyłamy na nasz koszt naprawione urządzenie. Naprawa trwa zazwyczaj dwa dni. Ozonatory przemysłowe, specjalistyczne, budowane na zamówienie mają zamontowane liczniki czasu pracy. Gwarancja jest zazwyczaj negocjowana, ale i w takim przypadku nie trwa mniej niż 24 miesiące; uzależniona jest jej długość od liczby przepracowanych godzin i warunków pracy. Nasze generatory ozonu i systemy ozonowania wody, powietrza i innych płynów są konstrukcjami autorskimi. Są sprawdzane przed montażem w naszym laboratorium; uruchomienie u Klienta obejmuje też kilka dni testów.
Laboratoria uczelniane, wytwórcy lekarstw i duże zakłady znane na świecie wystawiły nam pochlebne opinie. Nie tylko nasze produkty są chwalone, ale również elastyczne podejście do potrzeb Klienta. Udzielana przez nas długa gwarancja oparta jest na wiedzy, doświadczeniu i badaniach w laboratorium – przeniesieniu konstrukcji półtechnicznych do dużej skali.

Gdzie można obejrzeć referencje i Państwa instalacje?

Wydajność i jakość naszych urządzeń do ozonowania powietrza i wody zostały potwierdzone referencjami z wiodących ośrodków naukowych i zakładów przemysłowych. Referencje są istotne – zwłaszcza w przypadku tak drogiego sprzętu. Są dostępne z zewnątrz w zakładce ”Referencje”. Zdjęcia niektórych naszych instalacji przemysłowych, listy polecające nie mogą zostać umieszczone na stronie z powodu podpisanych klauzul poufności. Mogą być one istotne dla niektórych firm. Dlatego Klientom w zaawansowanej fazie rozmów możemy postarać się wyjednać zgodę tych firm na obejrzenie naszych instalacji.

Zdjęcia niektórych naszych instalacji dostępne są w zakładce: Systemy ozonowania

Wystarczy kliknąć powyższy link lub znaleźć tę zakładkę w górnym menu w zakładce Uwagi ogólne.

Wracając do tematu wydajności – deklarowana wydajność ozonatorów naszej produkcji została pozytywnie zweryfikowana przez placówki naukowe i zakłady przemysłowe wyrafinowanymi metodami laboratoryjnymi. Badania te potwierdziły we wszystkich przypadkach deklarowaną przez naszą firmę wydajność. Niestety nie ma w Europie akredytowanego laboratorium mogącego wydać zaświadczenie o badaniu wydajności generatorów ozonu. Nasze laboratorium bezskutecznie ubiega się o taką akredytację od 5 lat. Nie ma norm dotyczących badania wysokich stężeń ozonu. Oczywiście, są normy dotyczące badania stężenia ozonu w powietrzu, w otaczającej nas atmosferze. Jednak stężenia ozonu wytwarzane przez generatory ozonu są kilkaset razy wyższe. Ostatnia uwaga – innymi metodami niż laboratoryjne nie można sprawdzić wydajności ozonatora. Powszechnie sprzedawane generatory ozonu wytwarzają oczywiście ozon, ale również porównywalne ilości wielotlenków azotu. Często powodują one białą mgłę w pomieszczeniu gdzie działa urządzenie. Mierniki stężenia ozonu pokazują sumaryczną ilość ozonu i wielotlenków azotu. Tak niestety są skonstruowane – wielotlenki i ozon absorbują tę samą długość fali. Zatem nie można przy określaniu wydajności takich maszyn kierować się wskazaniami miernika – wyniki są nieraz kilkakrotnie zawyżone.

Ile razy w roku należy serwisować urządzenie? Czy coś się wymienia?

Generatory ozonu produkowane przez nasze laboratorium oparte są na własnej technologii wytwarzania ozonu. Dlatego naszych urządzeń nie trzeba w ogóle serwisować – nie jest to wymogiem gwarancyjnym. Ponadto, nie wymagają wymiany żadnych podzespołów. Należy jedynie co jakiś czas trzepać filtr powietrza dostępny z zewnątrz – to zajmuje kilka sekund. Odwdzięczy się to długą, bezawaryjną pracą.

Czy produkowane przez Państwa laboratorium urządzenia mogą pracować dłużej niż 2 godziny?

Tak.
Odpowiedź obszerniejsza:
Nie mogą pracować dłużej niż półtorej, dwie godziny godziny generatory ozonu oparte na płytkach ceramicznych i innych tanich źródłach produkcji ozonu – ryzyko awarii lub pożaru. Dlatego producenci tych urządzeń skracają znacząco niezbędny czas zabiegu oraz zawyżają obsługiwane przez ich urządzenia kubatury.

Czy są Państwo producentem?

Tak – jesteśmy producentem ozonatorów amatorskich i przemysłowych. Produkujemy również systemy ozonowania powietrza i wody dla przemysłu rolno-spożywczego. Są kupowane w celu zmniejszenia zagrożeń mikrobiologicznych – ozon jest silnym dezynfektantem – niszczy bakterie, wirusy, grzyby.

W naszym laboratorium projektujemy, testujemy generatory ozonu oraz wykonujemy analizy chemiczne i testy mikrobiologiczne skuteczności ozonowania.

Pozostałe ozonatory (generatory ozonu) naszej produkcji:

Zaufali nam m.in: