Ozonator

Praktyczne porady przed zakupem ozonatora powietrza lub wody wraz z zestawieniem najchętniej kupowanych ozonatorów naszej produkcji

O ozonatorach powszechnie sprzedawanych

Producenci ozonatorów stosują zazwyczaj zawodne, tanie płytki ceramiczne jako źródło produkcji ozonu. Niska cena tych aparatów (obecnie sprzedawcy wykorzystują stan pandemii i zawyżają znacząco cenę tych ozonatorów) odzwierciedla kiepską jakość, zawodność i krótką gwarancję. Ozonatory takie wytwarzają duże ilości wielotlenków azotu, które niszczą sprzęt domowy, wnętrza aut; są również alergenem powodującym uczulenia ludzi przebywających w pomieszczeniach po „takim” ozonowaniu.

Nasze ozonatory

Nasze ozonatory to:

Ozonatory najchętniej kupowane

Najchętniej kupowane ozonatory naszej produkcji: Korona A 20 „Zdrowy Dom”, Korona L 5 „Zdrowa Żywność”, Korona A 40 Standard.oraz Korona L 10 MED.

ozonator powietrza a 20 zdrowy dom

Ozonator A 20 „Zdrowy Dom”

Ozonator powietrza Korona A 20 „Zdrowy Dom”

Najchętniej kupowany ozonator powietrza naszej produkcji. Następca popularnego generatora Korona Auto-Hotel. Urządzenie wytwarzające 20 gramów ozonu na godzinę pozwala skutecznie i efektywnie ozonować pomieszczenia do 80 metrów kwadratowych. Możliwość montażu rury elastycznej ułatwia ozonowanie kanałów wentylacyjnych. Ozonator o świetnym stosunku ceny do wydajności.

Grupa odbiorców:

  • osoby indywidualne: do własnego użytku w celu regularnego ozonowania mieszkań, domów, biur, przyczep kempingowych, aut, piwnic, strychów
  • warsztaty, myjnie samochodowe: urządzenie należy postawić pod skrytką pasażera, włączyć klimatyzację na obieg wewnętrzny, najniższą temperaturę; czas ozonowania samochodu osobowego – około 35 minut
  • hotele, pensjonaty, ośrodki SPA, przychodnie lekarskie, gabinety stomatologiczne, itp.: czas ozonowania typowego pokoju hotelowego – 60 minut
ozonator do żywności

Domowy ozonator Korona L 5 „Zdrowa Żywność”

Domowy ozonator do warzyw, owoców, mięsa – Korona L 5 „Zdrowa Żywność”

Kupowany przez ludzi dbających o ekologiczność żywności; przez młodych, mądrych rodziców jak również przez osoby starsze świadome faktu skażenia żywności. Polecany wszystkim jako łatwy w obsłudze ozonator domowy który powinien znajdować się w każdej nowoczesnej kuchni.

ozonator powietrza a 40 standard

Ozonator A 40 Standard

Ozonator powietrza Korona A 40 Standard

Wydajność 40 gramów ozonu na godzinę pozwala na efektywną dezynfekcję większych kubatur (do 400 metrów sześciennych). Montaż dwóch rur na króćce ozonatora pozwala ozonować dwa auta lub pomieszczenia jednocześnie.

Grupa odbiorców:

  • przedszkola, żłobki – uwalnia atmosferę od bakterii, grzybów i alergenów minimalizując zagrożenia mikrobiologiczne (zakażenia odwzajemne)
  • hotele (specyfika branży wymaga szybkiej usługi – czas ozonowania typowego pokoju – 30 minut), pensjonaty, domy weselne, sale fitness, siłownie, ośrodki SPA, sale gimnastyczne, szatnie pracownicze
  • usługodawcy: DDD, firmy sprzątające, osuszające, serwisy klimatyzacji samochodowej (czas ozonowania auta – 20 minut)
ozonator medyczny l 10 med

Ozonator powietrza i wody Korona L 10 MED

Ozonator powietrza i wody Korona L 10 MED

Trzy zastosowania:

  • ozonowanie powietrza w celu dezynfekcji i usuwania alergenów w pomieszczeniach do 25 metrów kwadratowych
  • sporządzanie wody ozonowanej do płukania żywności: warzyw, owoców, mięsa (szczególnie drobiowego)
  • leczenie ran stopy cukrzycowej, owrzodzeń podudzi, zmian skórnych; zastosowania stomatologiczne i weterynaryjne

Kupowany przez osoby indywidualne (z uwagi na wszechstronność zastosowania jako ozonator domowy) oraz lekarzy (gabinety leczenia trudnogojących się ran).

Wszystkie ozonatory naszej produkcji:

Ozonowanie – prosta czynność

Ogólnie rzecz ujmując, ozonowanie jest zabiegiem prostym i niewymagającym specjalnych umiejętności – wystarczy przeczytać instrukcję, kierować się logiką, a gdy czegoś nie wiemy lub mamy wątpliwości, dzwonimy lub piszemy do producenta aparatów – jest człowiekiem miłym i sympatycznym, który prosto objaśni wszystkie aspekty związane z ozonowaniem. Oczywiście polecamy bezpłatne szkolenie w naszej firmie przy osobistym zakupie ozonatora.

Ozonator – jaki wybrać

Ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego ozonatora. Należy kierować się:

– metodą wytwarzania ozonu

– zastosowaniem ozonatora – czy chcemy ozonować powietrze, wodę lub inne płyny

– związaną z zastosowaniem konieczną wydajnością urządzenia

Metoda wytwarzania ozonu

Pierwsza kwestia – metoda wytwarzania ozonu. Ozonatory powszechnie sprzedawane oparte są na technologii płytek ceramicznych. Są to urządzenia tanie lecz zawodne i wytwarzające w dużej ilości wielotlenki azotu niszczące elektronikę, odbarwiające tworzywa sztuczne i naturalne, grafiki, obrazy. Często powietrze w pomieszczeniach po takim „ozonowaniu” uczula. Wilgotność i kurz niewiele przekraczające warunki standardowe spowodują awarię takich urządzeń, a nawet pożar.

Nasze ozonatory pozbawione są powyższych wad z uwagi na inną technologię produkcji ozonu – stosujemy własnej produkcji lampy szklano-platynowe. Z faktem tym wiąże się wyższa (w porównaniu do ozonatorów oferowanych na aukcjach) cena naszych urządzeń.

Wydajność ozonatora

Druga kwestia – zastosowanie ozonatora i związana z tym konieczna wydajność urządzenia.

Przy ozonowaniu powietrza minimalna wydajność urządzenia to 8 000 mg/h (8 g ozonu/h). Można zakupić ozonator na aukcji internetowej za kilkaset złotych o wydajności 800 mg/h (czyli dziesięciokrotnie niższej wydajności niż konieczna) i włączyć urządzenie na kilkanaście, kilkadziesiąt godzin w pomieszczeniu, samochodzie. Ale… nie zostanie przeprowadzona dezynfekcja, a o to przecież chodzi w ozonowaniu. Oczywiście, poczują Państwo zapach ozonu (jest on przecież wydzielany) ale powstanie równowaga między wytworzonym a, skonsumowanym i rozpadniętym ozonem (należy zwrócić uwagę, że połowiczny czas rozpadu ozonu w powietrzu to około 20 minut – zatem po dwóch godzinach ozonu jest około dwa procent stężenia początkowego). Nie należy również ozonować zbyt długo ozonatorem o zbyt wysokiej wydajności.

W instrukcji każdego ozonatora naszej produkcji jest podana kubatura, którą dane urządzenie może skutecznie ozonować oraz czas właściwego zabiegu.

Innym zastosowaniem ozonatorów jest ozonowanie wody. Skupmy się na najpopularniejszym użyciu tych ozonatorów – sporządzaniem wody ozonowanej do mycia owoców, warzyw, mięsa, Tutaj najważniejszą kwestią jest stężenie ozonu w wodzie. Wymagane do dekontaminacji stężenie ozonu w wodzie wynosi 2.5 ppm. Aby takie stężenie uzyskać należy użyć ozonator o odpowiedniej wydajności oraz o odpowiednim stężeniu ozonu w gazie wylotowym. I znów – tak jak w przypadku ozonatorów powietrza – można kupić na aukcji internetowej ozonator wody za kilkaset złotych. Można próbować ozonować wodę zgodnie z załączoną do takiego aparatu instrukcją lub próbować ozonować dużo dłużej chcąc uzyskać pożądane efekty. Tak jak w przypadku niewłaściwych ozonatorów powietrza – poczują Państwo ozon. Ale… poczują Państwo ozon dlatego, że nie jest rozpuszczony w wodzie, a przecież właśnie o rozpuszczanie ozonu w wodzie chodziło przy zakupie i użytkowaniu tego aparatu.

Tylko do tych celów  – czyli dekontaminacji żywności z bakterii, wirusów, grzybów, degradacji pestycydów, dezaktywacji antybiotyków, skonstruowaliśmy ozonator Korona L 5 „Zdrowa Żywność”. Ozonowanie żywności tym aparatem jest bardzo proste – wystarczy kierować się załączoną do urządzenia instrukcją – są tam podane praktyczne wskazówki oraz czasy ozonowania różnego rodzaju produktów.

ozonator do żywności

Domowy ozonator Korona L 5 „Zdrowa Żywność”

Wydajność potwierdzona przez niezależne laboratoria

Aspektem stosowania płytek ceramicznych jest wydajność, która deklarują producenci. Mierniki ozonu mierzą jego stężenie używając sensorów UV. Wielotlenki i ozon absorbują tą samą długość fali, więc miernik mierzy ich sumaryczną ilość. Wielotlenków azotu jest kilkakrotnie (nawet 8 razy) więcej niż ozonu. Dlatego też producenci takiego sprzętu podają zawyżoną jego wydajność. Podawana przez nasza firmę wydajność ozonatorów jest prawdziwa, oparta o pomiary laboratoryjne, rozpuszczanie ozonu w wodzie i jego „mokrą” analizę, miareczkowanie. Ponadto zamieszczone referencje na naszej stronie, wystawione przez państwowe uczelnie i duże zakłady pracy we wszystkich przypadkach potwierdziły deklarowaną przez nas wydajność. Ma to – wydajność szczególne znaczenie w instalacjach przemysłowych, gdzie jej koszty to kilkadziesiąt tysięcy i więcej; płaci się przecież za ilość wytworzonego ozonu. W wielu przypadkach jest to kontrolowane przez zakładowe laboratoria. Wydajność ma znaczenie też dla klienta amatorskiego, również dla profesjonalistów stosujących większe i droższe ozonatory.

Najchętniej zadawane pytania wraz z odpowiedziami

W jaki sposób zamówić ozonator?

Jesteśmy producentem i jednocześnie sprzedawcą. Wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego. Ważnym aspektem zamówienia jest zadanie nam pytań przed jego złożeniem – dobierzemy odpowiednie urządzenie do Waszych potrzeb.

Ile trwa gwarancja?

Nasze najpopularniejsze ozonatory objęte są pięcioletnią, bezwzględną gwarancją – niezależną od liczby przepracowanych godzin.

Ile razy w roku należy serwisować urządzenie?

Naszych urządzeń nie trzeba w ogóle serwisować – nie jest to wymogiem gwarancyjnym.

Czy coś się wymienia w ozonatorze?

Nasze ozonatory nie wymagają wymiany żadnych podzespołów. Należy co jakiś czas trzepać filtr powietrza dostępny z zewnątrz – to zajmuje kilka sekund. Odwdzięczy się to długą, bezawaryjną pracą ozonatora.

Czy są Państwo producentem ozonatorów?

Tak – jesteśmy producentem ozonatorów amatorskich i przemysłowych. Produkujemy również systemy ozonowania powietrza i wody dla przemysłu rolno-spożywczego. Zakłady te kupują nasze ozonatory w celu zmniejszenia zagrożeń mikrobiologicznych – ozon jest silnym dezynfektantem – niszczy bakterie, wirusy, grzyby.

W naszym laboratorium projektujemy, testujemy ozonatory oraz wykonujemy analizy chemiczne i testy mikrobiologiczne skuteczności ozonowania.

Dlaczego nie ma nigdzie na stronie podanej ceny ozonatorów?

Ceny ozonatorów są podane na naszej stronie – są wyszczególnione w zakładkach produktowych.

Ile czasu trwa naprawa gwarancyjna

Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne trwają kilka dni roboczych.

Ozonator czy oczyszczacz powietrza

Jeżeli musimy wybrać tylko jeden aparat – wybieramy oczyszczacz. Jednakowoż ozonator pełni trochę inna rolę – zabija wirusy, grzyby, bakterie; nie wykona tego oczyszczacz.

Oczyszczacz pracuje ciągle – ozonator okazyjnie. Oba te urządzenia wydają się jednak konieczne gdy chcemy zadbać o zdrowie, utrzymać je w dobrej kondycji. Szczególnie ozonowanie jest konieczne przy alergiach dzieci. Ozonator zlikwiduje, unieszkodliwi aldehydy zawarte w klejach, farbach – nie uczyni tego oczyszczacz.

Już po jednym zabiegu ozonowania, stwierdzą Państwo, że atmosfera w pomieszczeniu się zmieniła, jest bardziej przyjazna, łatwiej się oddycha.

Ozonator czy jonizator

Jonizatorów w wielu krajach w ogóle nie wolno sprzedawać, nie wolno ich ani produkować, ani importować. Wybór jednak zawsze należy do Klienta.

Czy warto stosować ozonator

Oczywiście. Ani oczyszczacz, ani jonizator nie zastąpią ozonatora, ozonowania. Ozon ze względu na własności biobójcze (nie posiadają tego oczyszczacze, jonizatory) niszczy – zabija bakterie, wirusy, grzyby, roztocze oraz ich produkty przemiany materii. Likwiduje więc zarazki chorobotwórcze.

Ozon degraduje formaldehydy wydzielające się z płyt meblowych, farb, klejów i rzeczy plastikowych. Również ftalany, które są plastyfikatorem tworzyw sztucznych są unieszkodliwianie przez ozon, Więcej o tych dwóch substancjach – formaldehydach i ftalanach trzeba przeczytać w Internecie. Skutki przebywania w takich pomieszczeniach są nieraz tragiczne.

Ozonowanie mieszkania, ale oczywiście również ozonowanie samochodu przyniesie wymierne korzyści. Wnętrze auta zostanie pozbawione nie tylko zapachu ale również wysterylizowane czyli pozbawione zarazków. Poczujecie „inne” powietrze w samochodzie. Poprawi się komfort jazdy, zwiększy koncentracja, a stanie w korkach nie będzie tak uciążliwe (!). Klimatyzacja auta zostanie oczyszczona. Należy ozonować samochód zarówno latem jak i zimą.

Ozonowanie żywności jest popularne. Produkujemy ozonator Korona L 5 „Zdrowa Żywność” który świetnie poradzi sobie z „zabiciem” pestycydów, bakterii rezydujących zarówno na powierzchni owoców, warzyw jak i mięs. Sama ozonowana woda jest stosowana do naparów ziół, sporządzania smakowych herbat. Woda ozonowana stosowana jest w okładach na trudno gojące się rany, owrzodzenia podudzi , na atopowe zapalenia skóry. Ozonatorem „Zdrowa Żywność” ozonujemy przedmioty – zabawki dziecka, buty sportowe i codzienne, materace, pawlacze, lodówki i małe pomieszczenia jak schowki.

Ozonator powietrza

Produkujemy ozonatory powietrza o wydajności od 8 do 400 gramów ozonu na godzinę pracy urządzenia. W zależności od grupy odbiorców można je podzielić na trzy grupy:
– ozonatory powietrza kupowane przez osoby indywidualne
– ozonatory powietrza kupowane przez profesjonalistów
– przemysłowe ozonatory powietrza
Do pierwszej grupy należą ozonatory służące do ozonowania pomieszczeń mieszkalnych. Celem jest pozbycie się chorobotwórczych zarazków, bakterii, wirusów, grzybów i ich przetrwalników. Ozon nie zamaskuje ale trwale usunie niepożądane zapachy (na przykład zapach po papierosach, zapachy odzwierzęce). Ozonowane są sypialnie alergików w celu zmniejszenia puli przyjmowanych alergenów. Ftalany i formaldehydy obecne w tworzywach sztucznych, farbach, lakierach zostaną zdegradowane. Zostanie zdezynfekowane nie tylko powietrze ale również wszystkie przedmioty z nim się stykające – dywany, zasłony, materace, obuwie, kanapy, itp.
Te same efekty – czyli dekontaminację powietrza, pozbycie się niepożądanych zapachów i chorobotwórczych zarazków chcą zrealizować firmy kupujące ozonatory z drugiej grupy. Są to warsztaty samochodowe, firmy osuszające, firmy DDD ale także przedszkola, żłobki, hotele, pensjonaty, a nawet więzienia i areszty.
Przemysłowe ozonatory powietrza kupowane są zazwyczaj przez firmy rolno-spożywcze. Ozonowanie powietrza w tych zakładach realizowane jest przez urządzenia mobilne ale także systemy ozonowania powietrza na które składają się ozonatory, system wymiany masy oraz monitoring stężenia ozonu.

Zestawienie produkowanych przez naszą firmę ozonatorów powietrza, ich zastosowanie znajdują się w dedykowanej zakładce – Ozonator powietrza.

Ozonator wody

Produkujemy ozonatory wody o wydajności od 3 do nawet 1000 g ozonu na godzinę pracy urządzenia.
Osoby indywidualne decydują się na zakup ozonatora w celu sporządzania wody ozonowanej do zastosowań domowych – głównie do picia, przyrządzania naparów ziół i herbat, płukania żywności – owoców, warzyw, mięs i podrobów. Popularnym zastosowaniem jest ozonowanie wody w celu płukania w niej stóp zakażonych grzybicą, sporządzania opatrunków medycznych. Ozonatory wody wraz z potrzebnym osprzętem kupowane są przez osoby indywidualne również w celu uzdatniania wody ze studni, ozonowania basenów przydomowych, jacuzzi.

Zestawienie produkowanych przez naszą firmę ozonatorów wody przeznaczonych dla osób indywidualnych, firm oraz zakładów przemysłowych znajduje się w dedykowanej zakładce – Ozonator wody.

Ozonator samochodowy

Samochód to drugie nasze mieszkanie. Przebywamy w nim coraz częściej dojeżdżając nie tylko do pracy, ale również podróżując w sprawach służbowych. Ze względu na małą jego objętość, stężenie substancji toksycznych i drobnoustrojów jest oczywiście wysokie. Ozonujemy nie tylko wnętrze samochodu, ale również filtry i kanały klimatyzacje.
Ozonator najczęściej stawiamy na podłodze pasażera kierując wylot ozonu w czerpnię klimatyzacji, tj. pod skrytkę. Uruchamiamy auto, włączamy klimatyzację na najniższą temperaturę i maksymalną wydajność dmuchawy. Opuszczamy samochód i po kilkudziesięciu minutach proces dezynfekcji, dekontaminacji auta jest zakończony.
Czyste powietrze w aucie, brak chorobotwórczych zarazków, świeży zapach sprzyja zwiększeniu koncentracji, spadkowi nerwowości podczas stania w korkach – oddychamy czystym, świeżym powietrzem pozbawionym zarazków i alergenów. Nie do przecenia jest fakt deodoryzacji auta biegnący równocześnie z procesem jego dezynfekcji. Rozlane płyny, resztki jedzenia, zapachy odzwierzęce, potu, perfum i inne zostaną skutecznie zniwelowane, a nie tylko zamaskowane jak to się dzieje w przypadku zapachowych choinek lub innych „wynalazków”. Nie zapomnijmy również o ozonowaniu bagażnika.

Zestawienie produkowanych ozonatorów samochodowych znajduje się w dedykowanej zakładce – Ozonator samochodowy.

Ozonator domowy

Ozonator domowy jak sama nazwa wskazuje będzie służył nam do utrzymania atmosfery w domu wolnej od chorobotwórczych zarazków, grzybów i ich mikotoksyn.
Ozon gazowy wydzielany z generatora ozonu poprzez fakt, że jest silnym utleniaczem spala, a więc zabija bakterie wirusy, grzyby i ich przetrwalniki – to proces dezynfekcji.
Deakaryzacja to usuwanie alergenów wziewnych i kontaktowych – ozon skutecznie zabija roztocze, likwiduje produkty ich przemiany materii, spala białka moczu zwierząt. Również utlenia czyli rozkłada chemiczne alergeny oraz zabija poprzez lizę komórki pyłków, które są oczywistym alergenem. W ten sposób pula alergenów, które otrzymujemy w domu jest znacząco zredukowana.
W naszym mieszkaniu nie uchronimy się od wdychania formaldehydu (środka konserwującego tworzyw sztucznych) jak również od parujących plastyfikatorów inaczej niż przez ozonowanie. Ozon spala te substancje i powoduje, że atmosfera w domu staje się przyjazna dla zdrowia. Nie do przecenienia jest fakt, że ozonem możemy również zdezynfekować kanały wentylacyjne oraz system centralnego odkurzania. Również tak banalne zapachy jak z lodówki czy pralki skutecznie zostaną zniwelowane poprzez ozonowanie.
Firma nasza produkuje również ozonatory domowe do powszechnego użytku którymi możemy ozonować wodę. Woda ozonowana przydatna jest do płukania w niej żywności – owoców, warzyw, mięs i ich podrobów. Ponadto domowe ozonatory stosowane są do sporządzania wody do picia, naparów ziół. Możemy w niej moczyć stopy zakażone grzybicą lub stosować bezpośrednio na niewielkie rany i zmiany skórne. Ozonowanie wody podwyższa jej klarowność, poprawia zapach, wytrąca sole metali ciężkich i oczywiście zabija bakterie ewentualnie w niej obecne. Szczególnie jest to przydatne w przypadku wody studziennej.

Więcej informacji o ozonatorach domowych znajduje się w dedykowanej zakładce – Ozonator domowy.

Ozonator do żywności

W wodzie ozonowanej płuczemy żywność – owoce, warzywa, mięso i podroby. Dlaczego?
Większość produktów spożywczych, które kupujemy w sklepie lub na bazarze jest spreparowana tak aby przedłużyć termin ich przydatności do spożycia. Nasycone są antybiotykami, środkami ochrony roślin i innymi substancjami chemicznymi, których nie usuniemy poprzez proste ich mycie i płukanie w wodzie kranowej.
Ozon skutecznie usunie tę „chemię”. Ozonowanie żywności to zabieg prosty, krótki i przynoszący realne, wymierne korzyści zdrowotne. Nasze doświadczenie w produkcji systemów ozonowania dla przemysłu spożywczego, badania we własnym laboratorium doprowadziły do skonstruowania domowego ozonatora żywności – L 5 „Zdrowa Żywność”. W zestawie oprócz generatora ozonu są również wężyki do transportu ozonu oraz dyfuzor. Ozonowanie to prosta czynność, szczegółowo opisana w instrukcji dołączonej do urządzenia.

Po więcej informacji zapraszamy do dedykowanej zakładki – Ozonator do żywności.

Nasi partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.