Ozonator przemysłowy

Ozonatory przemysłowe naszej produkcji

Ozonator przemysłowy – producent

Jesteśmy polskim producentem ozonatorów przemysłowych powietrza, wody oraz innych płynów. Oprócz standardowych ozonatorów, systemów ozonowania przedstawionych na naszej stronie internetowej w zakładkach produktowych, budujemy urządzenia na zamówienie.
Aby dostosować produkowane przez nas ozonatory przemysłowe do potrzeb Klienta, zainwestowaliśmy czas i pieniądze w stworzenie własnego laboratorium.
Prowadzimy w nim badania chemiczne i mikrobiologiczne oraz inne z zakresu inżynierii chemicznej. Celem badań jest dobranie parametrów układu tak aby zbędnie go nie przewymiarowywać. W ten sposób oszczędzane są pieniądze inwestora i minimalizowane ryzyko awarii poprzez uproszczenie systemu.

Ozonatory przemysłowe z systemem wymiany masy

Współpraca z Klientem w czasie projektowania, jego udział w badaniach zaczyna się najczęściej od wizyty naszych techników w jego zakładzie. Oceniamy wymogi Klienta i możliwości naszej firmy. Po wykonaniu planu inżynieryjnego, przedstawiamy Klientowi wstępny kosztorys i schemat instalacji.
Po uzyskaniu zamówienia, montujemy całą instalację na którą składają się nie tylko same ozonatory ale również system wymiany masy wraz z opomiarowaniem, modułem rozpuszczania ozonu i linii jego przesyłu do miejsca docelowego.
Oczywiście prowadzimy niezbędne prace hydrauliczne, elektryczne i mechaniczne.

Ozonatory przemysłowe – naprawa, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Najczęściej ozonatory przemysłowe w czasie trwania gwarancji nie wymagają serwisu. W razie awarii nasi technicy i inżynierowie przyjeżdżają w ciągu 24 godzin aby usunąć usterkę. Dysponujemy zamiennymi ozonatorami w celu zabezpieczenia ciągłości produkcji zakładu. Jako producent oferujemy pełnozakresowy system pogwarancyjny. Naprawiamy również ozonatory przemysłowe, układy ozonujące innych firm.

Podział ozonatorów przemysłowych

Ozonatory przemysłowe dzielą się na przedmuchowe i nadciśnieniowe.

Ozonatory przemysłowe przedmuchowe

Przemysłowe ozonatory przedmuchowe wykorzystują otaczające powietrze jako źródło tlenu. Powietrze jest przeciągane przez moduł ozonujący i wypychane przez króćce z drugiej strony. Na króćce te można nałożyć rury do transportu ozonu.
Nasza, autorska technologia lamp wyładowczych minimalizuje powstawanie wielotlenków azotu. Tę wadę mają chińskie płytki ceramiczne, powszechnie stosowane przez producentów ozonatorów. Wielotlenki azotu rozpuszczają się w parze wodnej zawartej w powietrzu tworząc kwas trawiący, niszczący wrażliwe materiały, elektronikę oraz pozostawiający szkodliwą atmosferę nawet po wywietrzeniu.
Wilgotność, kurz, zanieczyszczenia niewiele przekraczające warunki standardowe (a z takimi warunkami mamy do czynienia w zakładach przemysłowych) spowodują awarię takich urządzeń, a nawet pożar.
Dlatego dłuższe stosowanie takich „ozonatorów” w zakładzie przemysłowym może narazić Klienta nie tylko na straty materialne, ale również na uszczerbek na zdrowiu pracowników.

Ozonatory przemysłowe nadciśnieniowe

Ozonatory nadciśnieniowe wytwarzają ozon w mniejszej objętości ale dużo większym stężeniu niż ozonatory przedmuchowe. Tak sprężony ozon można przesyłać nawet na kilkaset metrów. Gazem zasilającym może być czysty tlen lub sprężone powietrze.
Zastosowaniem sprężonego ozonu jest jego rozpuszczanie w wodzie lub dekontaminacja powietrza i stykających się z takim powietrzem przedmiotów – ozonowanie wentylacji, chłodni, zboża, materiałów sypkich, niwelacja niepożądanych zapachów.

Przemysłowe ozonatory powietrza

Ozonator powietrza stosowany jest w celu pozbycia się z niego bakterii, wirusów i grzybów czyli jego dezynfekcji. Ozonowane powietrze również dezynfekuje przedmioty z nim się stykające – ściany, narzędzia, maszyny. Popularnym zastosowaniem ozonatorów jest dezodoryzacja gazów odlotowych z fabryk – fabryki tworzyw sztucznych, wędzarnie, smażalnie, pieczarkarnie, przyzakładowe oczyszczalnie ścieków.

Przemysłowe ozonatory wody

Ozonator wody stosowany jest na potrzeby jej dezynfekcji oraz pozbycia się rozpuszczonych soli metali. Ozonuje się ścieki w celu obniżenia chemicznego zapotrzebowania na tlen. Ozonowanie wody przeprowadza się również w celu nadania jej właściwości dezynfekujących. Taką wodą można dezynfekować zbiorniki, myć urządzenia, narzędzia, komory chłodnicze i wszystkie przedmioty aby nadać im właściwości sterylne. Szczególnym zastosowaniem ozonatorów przemysłowych jest produkcja ozonu rozpuszczonego w wodzie jest preparowanie wody do zastosowań recepturowych, tzn. do produkcji płynnych leków, półpłynnego pożywienia, zalew spożywczych do ogórków, groszku.
Woda ozonowana używana jest również do płukania butelek w celu nadania im sterylności przed nalaniem do nich napoi.
W przemyśle spożywczym nie do przecenienia jest zastosowanie ozonowanej wody w celu neutralizacji biofilmu rurowego.

Mobilne i stacjonarne ozonatory powietrza

Wszystkie powyższe cele realizowane są poprzez mobilne i stacjonarne ozonatory przemysłowe powietrza i wody naszej produkcji. Potrafimy dostosować podstawowe systemy do potrzeb Klienta dzięki naszemu doświadczeniu, możliwości badań we własnym laboratorium oraz dzięki kadrze techników i inżynierów u nas zatrudnionych – automatyków, chemików, hydraulików i mechaników.

Przemysłowe ozonatory – zastosowanie:

 1. Uzyskanie wody ozonowanej do produkcji lodu ozonowego stosowanego w:
  » przemyśle rybnym, owoców morzamagazynowanie ryb i owoców morza celem wydłużenia okresu przechowywania
 2. Uzyskanie wody ozonowanej jako środka dezynfekującego w:
  » przemyśle rybnym: mycie ryb przed sprawieniem, mycie płatów, filetów, wanien do rozmrażania, narzędzi, pojemników, itp.,
  » w zakładach przemysłu mięsnego: mycie półtusz, mycie podłóg, stołów do rozbioru mięsa, narzędzi,
  » przemyśle rolno-spożywczym: płukanie, mycie w wodzie ozonowanej owoców, warzyw i innych płodów rolnych: ziół, przypraw, ziaren – ozon niszczy szarą pleśń, bakterie i grzyby,
 3. Uzyskanie gazowego ozonu jako środka biobójczego w:
  » przemyśle rolno-spożywczym: ozonowanie linii produkcyjnych, taśm przenośnikowych, wentylacji i klimatyzacji,
  » przemyśle chemicznym do dezodoryzacji (usunięcia zapachów) gazów odlotowych,
  » oborach, chlewniach, kurnikach,
  » dezynfekcji układów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w budynkach mieszkalnych, hotelach, biurowcach, na dworcach, w szpitalach i innych budynkach użyteczności publicznej.
 4. Ozonowanie wody pitnej w celach konsumpcyjnych – uzdatnianie wody pitnej
 5. Ozonowanie wody w basenach, stawach hodowlanych, oczkach wodnych, dużych akwariach zoologicznych

Ozonatory przemysłowe naszej produkcji:

ozonator przemysłowy a 100

Ozonator A 100 PRO

Generator ozonu przemysłowy Korona A 100 PRO

Ozonuje (dekontaminuje, usuwa bakterie, wirusy, grzyby) hale przetwórstwa spożywczego, magazyny przechowalnictwa owoców, warzyw, zbóż, ziół, nasion oraz hale produkcyjne takie, gdzie wymagana jest sterylność; ozonując powietrze, dezynfekuje tym samym wszystkie przedmioty z nim się stykające (stoły do rozbioru mięsa, podłogi, ściany, narzędzia, odzież roboczą, itp.); ozonator o małej wadze w stosunku do wydajności; ozonator posiadający pięć króćców skierowanych ku górze (wydajne ozonowanie powietrza) z możliwością łatwego montażu rur pozwalających na doprowadzanie ozonu do trudno dostępnych miejsc.

ozonator powietrza a 150 mobile

Ozonator A 150 MOBILE

Ozonator przemysłowy Korona A 150 Mobile

Mobilny przemysłowy ozonator otaczającego powietrza. Stosowany w halach produkcyjnych, zakładach mięsnych, kurnikach, chlewniach oraz innych dużych kubaturach.

ozonator a 300 industry

Ozonator A 300 INDUSTRY

Ozonator przemysłowy Korona A 300 Industry

Typowo przemysłowy generator ozonu możliwy do podwieszenia przy suficie. Przystosowany do pracy w każdych warunkach (zapylenie, temperatura, wilgotność) ozonator o maksymalnej możliwej do uzyskania w jednej obudowie wydajności – pierwszy taki generator ozonu na świecie. Solidna stalowa konstrukcja. Głównie stosowany w chlewniach, oborach, kurnikach jako urządzenie stacjonarne do dezynfekcji pomieszczeń, gdzie wymagana jest sterylność. Możliwość podłączenia rur do przesyłania ozonu na odległość 30 m.

System produkcji sprężonego ozonu Korona AIR 40

Przemysłowy system produkcji sprężonego ozonu Korona AIR 40

Mobilny system produkcji ozonu Korona AIR 40 to układ zapewniający dostawę sprężonego gazowego ozonu do dezynfekcji lub dalszych zastosowań technologicznych.

system ozonowania wody

Ozone Injection System Korona Water 60 w zakładzie przetwórstwa ryb

System ozonowania wody przemysłowej „Ozone Injection System Korona Water 60”

Przemysłowy, mobilny system ozonowania wody z trzema zbiornikami kontaktowymi i destruktorem ozonu resztkowego (poreakcyjnego) przystosowany do natychmiastowego wpięcia do każdej instalacji.

Ozonator przemysłowy tower

Ozonator przemysłowy L 400 Tower

Ozonator przemysłowy Korona L 400 Tower

Ozonator przemysłowy o wydajności 400 gramów ozonu na godzinę pracy urządzenia przeznaczony do przemysłowych instalacji ozonowania wody, powietrza.

Nasi partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.