Ozonator wody

Ozonator wody naszej produkcji to gwarancja solidności, bezawaryjnej pracy.

Ozonatory wody naszej produkcji:

ozonator do żywności

Domowy ozonator Korona L 5 „Zdrowa Żywność”

Ozonator domowy do żywności Korona L 5 Zdrowa Żywność

Ozonator domowy skonstruowany do przyrządzania wody ozonowanej do płukania weń żywności – owoców, warzyw, mięsa, podrobów.

ozonator powietrza i wody

Ozonator powietrza i wody Korona L 10 MED

Ozonator wody Korona L 10 MED - ozonowanie wody w domu

Ozonator wody o wydajności 10 g ozonu/h do ozonowania żywności, owoców i warzyw; zastosowanie domowe, medyczne. Ozonujemy wodę do picia, do sporządzania naparów ziół, do okładów – stopa cukrzycowa, owrzodzenie podudzi, oparzenia, trądzik, itp.

Ozonator Korona L 10 MED służy do tych celów. Korzystamy z załączonego zestawu do ozonowania wody. Naczynie 0.5 L napełniamy wodą do kreski Max., przepuszczamy ozon z aparatu przez 10 minut wykorzystując załączony dyfuzor. Bąbelki ozonu rozpuszczają ozon w wodzie, woda zostaje nim nasycona, sterylna, pozbawiona bakterii, pozbawiona zapachu. Takiej wody nie można pić! Trzeba ją odstawić na jedną godzinę lub zagotować.

Generator ozonu Korona L 20 SPALAB

Ozonator Korona L 20 SPALAB

Ozonator wody Korona L 20 Spalab

Ozonator cieczy o wydajności 20 g ozonu/h; ozonator laboratoryjny o płynnej regulacji stężenia ozonu

ozonator do basenu l 20 aquaswim

Ozonator do basenu Korona L 20 Aquaswim

Ozonator wody Korona L 20 Aquaswim

Ozonator wody o wydajności 20 g ozonu/h w basenach przydomowych, oczkach wodnych

ozonator tower m

Ozonator Korona L 400 Tower

Ozonator wody Korona L 400 Tower

Mobilny, przemysłowy ozonator wody o wydajności 400 gramów ozonu na godzinę

system ozonowania wody

Ozone Injection System Korona Water 60 w zakładzie przetwórstwa ryb

Ozonator wody Korona Water 60

Mobilny system ozonowania wody przemysłowej z trzema zbiornikami kontaktowymi

Ozonatory wody – zdań kilka

Lepsza dwukrotnie rozpuszczalność ozonu niż tlenu, jego reaktywność, łatwość wytwarzania oraz brak pozostałości po reakcjach stawiają go w pozycji lidera wśród środków dezynfekujących. Wysokie koszty instalacyjne są niwelowane przez jego zalety i niskie koszty eksploatacyjne, bezobsługowość ozonatorów i linii dozowania ozonu. Woda o niskiej temperaturze, o neutralnym pH, czysta zwiększa rozpuszczalność i trwałość ozonu. Ozon może reagować z substancjami rozpuszczonymi w wodzie na dwa sposoby: w reakcji bezpośredniej ozonu cząsteczkowego oraz pośrednio, poprzez reakcje wolnych rodników tworzących się w czasie rozpadu cząsteczki ozonu w wodzie.

Cząsteczka ozonu również może reagować na kilka sposobów ze związkami organicz­nymi: oddziaływanie cząsteczki ozonu jako dipola (mechanizm Criegee), ozon jako czyn­nik elektrofilowy oraz ozon jako czynnik nukleofilowy.

Reasumując, ozon jest doskonałym reagentem, utleniaczem. Łatwo dostępny i niepozostawiający produktów wymagających utylizacji. Jedyną jego wadą jest konieczność wytwarzania w miejscu zastosowania, in situ. Rozpuszczanie ozonu jest oparte na zwężkach Venturiego ze zbiornikami kontaktowymi, dyfuzorach oraz, coraz szerzej stosowanych, mieszadłach turbinowych rozpraszających ozon w wodzie poprzez intensywne mieszanie turbulentne. Nasza firma oferuje wszystkie te technologie. Doradztwo, oferowanie najlepszego sposobu transportu masy wyróżniają nas spośród konkurencji. Dwudziestoletnie doświadczenie, bezpośredni kontakt ze światem nauki, możliwość badań we własnym laboratorium to nasze atuty.

Ozonatory wody – zastosowanie

Ozonatory wody stosuje się w celu jej uzdatnienia lub oczyszczenia. Ozonuje się ścieki, odcieki chemiczne, oliwę (oliwa ozonowana ma duże właściwości leczenia skóry), rozpuszczone pestycydy, związki organiczne i nieorganiczne. Ozon jako gaz degradowalny naturalnie do czystego tlenu jest ekologiczny i nie pozostawia chemicznych zanieczyszczeń.

Ozonatory wody używane są również do uzyskania taniej cieczy dezynfekującej. Stosowanie generatorów ozonu do ozonowania wody w celu mycia mięsa (tusz drobiowych, półtusz wieprzowych, końskich i wołowych), warzyw, płatów rybnych, narzędzi, podłóg w zakładach przetwórstwa żywności jest już standardem. Wodę ozonowaną stosuję się też do dezynfekcji zbiorników spożywczych (np. na mleko), mycia jaj, produkcji lodu ozonowego.

Ozonator można zasilać powietrzem ze sprężarki (suchym, schłodzonym i odolejonym), mieszaniną lub czystym tlenem. Ponieważ ozon produkowany za pomocą wyładowań koronowych jest produktem stosunkowo drogim, istotne jest stworzenie takich warunków rozpuszczania tego reagenta w wodzie aby efektywnie wykorzystać całą wytworzoną jego ilość. Dlatego olbrzymią wagę należy przywiązać do zrozumienia procesów transferu ozonu do fazy wodnej oraz jego reakcji z substancjami rozpuszczonymi w tej wodzie.

Ozonator wody Korona Med:

Ozonator wody – polski producent KoronaOzon

Ozonator wody Korona Aquaswim:

Ozonowanie wody – ozonator wody Korona

Nasi partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.