Ozonator wody przemysłowy (generator ozonu) Korona WATER 5 m3/h

Ozonator wody przemysłowy (generator ozonu) Korona WATER 5 m3/h

Ozonator wody przemysłowy o przepływie 5 m3/h z kompletnym osprzętem. System ozonowania wody chętnie wybierany przez zakłady przemysłu rolno-spożywczego i zakłady wodociągowe.

295 000,00 

500 w magazynie

Rata już od: 8 194,44 zł Sprawdź

Dostępny

Aby przeczytać czym różnią się nasze ozonatory od konkurencyjnych (o wiele tańszych) proszę kliknąć poniższy przycisk:

Co nas wyróżnia?

Systemy ozonowania wody

Przedstawiony na zdjęciu system został zainstalowany z zakładzie przetwórstwa ryb i służy do ozonowania wody wodociągowej w celu dezynfekcji tą wodą płatów rybnych na powierzchni których rezydują bakterie. Proces odbywa się przy pomocy dysz natryskujących wodę (dezynfektant) na produkty. Kilkuminutowy kontakt z wodą ozonowaną, która jest silnym utleniaczem zabija bakterie – szczególnie Listeria monocytogenes, która jest wszechobecna w chłodnictwie.

Płaty rybne po opisanym zabiegu mają przedłużoną trwałość i są odporne na powtórne zakażenie z zewnątrz. Woda ozonowana, którą produkuje system Korona Water 60 służy w tym zakładzie także do mycia narzędzi, spłukiwania podłóg, stanowisk pracy ale również do mycia skrzyń w których transportowane są ryby. Zainstalowany system przynosi wymierne korzyści. Jednorazowy wydatek na zakup systemu przeciwstawia się bardzo niskim kosztom instalacji – tylko opłaty za prąd.

Systemy ozonowania wody – inne zastosowania

Inne systemy – podobne do powyższego lub tożsame stosowane są do ozonowania przefiltrowanych ścieków w celu obniżenia ChZT lub wytrącenia rozpuszczonych w nich osadów. Ułatwia to flotację takich ścieków. Należy zauważyć, że ozon utlenia większość substancji organicznych i niektóre nieorganiczne – mangan, żelazo, arsen, amoniak. Oczywiście, jednocześnie likwiduje drobnoustroje zawarte w ściekach. Niwelowany jest także zapach i kolor. Zrzut do oczyszczalni takich ścieków generuje mniejsze koszty.
Systemy ozonowania wody wykorzystywane są również do sporządzania wody recepturowej. Woda wolna od zarazków, przebarwień i rozpuszczonych związków chemicznych po przefiltrowaniu przez złoże węgla aktywnego jest używana do sporządzania płynnych lekarstw (syropy) jak również w zakładach przetwórstwa spożywczego do różnego rodzaju sałatek, napoi, ogórków kiszonych, konserwowych, buraczków, papryki w zalewie, groszku zielonego i innych.

System ozonowania wody Korona WATER 5 m3/h:

 • Ozonator Korona L Labtech
 • Zbiornik kontaktowy z odpowietrznikiem
 • Koncentratory tlenu do zasilania generatora ozonu
 • Przemysłowy destruktor ozonu poreakcyjnego, resztkowego
 • System wprowadzania i mieszania ozonu z wodą
 • Pompy, zawory, ciśnieniomierze, zawory bezpieczeństwa, zawór wyłączający system przy braku ciśnienia, orurowanie potrzebne do podłączenia układu do wody
 • Przemysłowy miernik stężenia ozonu w wodzie
 • Miernik stężenia ozonu w powietrzu – monitor BHP stężenia ozonu w powietrzu odcinający produkcję ozonu po przekroczeniu dopuszczalnej wartości; alarm wizualny i dźwiękowy
 • Całość na jezdnym stelażu (stal INOX – spełnia normy HACCP) z blokowanymi kółkami
 • Przepływ wody ozonowanej – 5 m3/h
 • System przygotowany do natychmiastowej instalacji

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ozonator wody przemysłowy (generator ozonu) Korona WATER 5 m3/h”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Pole "Nazwa" oznacza nazwę firmy lub imię i nazwisko osoby wystawiającej opinię.

Zaufali nam m.in: