Ozonator powietrza

Jaki ozonator - ozonator powietrza wybrać do ozonowania pomieszczeń? Należy kierować się jakością wykonania urządzenia, ceną, referencjami producenta i jego uczciwością. Poniżej przedstawiamy zestawienie produkowanych ozonatorów powietrza i przestrzegamy przed nieuczciwą konkurencją.

Zaufali nam między innymi:

grupa azoty
marriott
toyota
łowicz
okrasa
dobosz

Ozonatory powietrza – nieraz jedyna metoda dekontaminacji

Miejscami „dostawy” ozonu wyprodukowanego przez nasze urządzenia mogą być mieszkania, sale gimnastyczne, przedszkola, gabinety dentystyczne, szatnie, kluby fitness lub po prostu lodówki.

Przemysłowe ozonatory powietrza stosuje się w halach przetwórstwa mięsa, kurnikach, chlewniach, kanałach zsypowowych lub szybach wentylacyjnych. Wszędzie tam, gdzie jest potrzebne powietrze bez zapachu i wolne od chorobotwórczych zarazków lub alergenów, ozonator powietrza jest wskazany. Jest nieraz jedyną metodą dekontaminacji.

Ozonator – jaki wybrać?

Musimy określić cel do jakiego ma być używane urządzenie. Nie należy wyłącznie kierować się doraźną potrzebą, dzisiejszą. Należy mieć na uwadze wszechstronność aparatu. Niekiedy właściwym jest zakup droższego urządzenia, a bardziej uniwersalnego. Ważnym aspektem będzie więc wachlarz zastosowań i stosunek ceny do wydajności. Ale nie są to jedyne kryteria. Technologia, solidność wykonania i dostępność serwisu są również istotne.

Brak awaryjnych płytek ceramicznych

Brak awaryjnych płytek ceramicznych

Własna technologia

Własna technologia

Polski producent

Polski producent

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Serwis gwarancyjny, pogwarancyjny

Nasze ozonatory są wykonane w oparciu o własną technologię lamp szklano-stalowych z powłoką platynową. Nie jest to ogólnodostępna technologia płytek ceramicznych wykorzystywana zarówno przez firmy polskie jak i większość zachodnioeuropejskich i amerykańskich. Ozonatory oparte na takiej technologii są awaryjne. Mogą niszczyć tapicerkę, skórę w aucie z uwagi na dużą ilość produkowanych wielotlenków azotu (więcej na ten temat można przeczytać w zakładce – zasada działania naszych ozonatorów).

Wydajność, cena

Nie ma sensu kupowanie ozonatorów o wydajności poniżej 8 gramów ozonu na godzinę pracy urządzenia. Są to amatorskie konstrukcje w plastikowych obudowach mogące ozonować bardzo małe kubatury typu lodówka, szafa, pawlacz. Ozonatory o wydajności kilkuset miligramów lub nawet kilku gramów ozonu na godzinę pracy nie nadają się do dezynfekcji auta bądź pokoju. Takie gadżety ozonując pomieszczenie nie nasycą powietrza w nim zawartego do progowego stężenia od którego zaczyna się dezynfekcja. Urządzenia takie produkują oczywiście ozon. Poczujecie go! Ozon jest gazem wyczuwalnym przez powonienie człowieka już w bardzo małym stężeniu.

Bardzo istotna kwestia – zawyżanie ilości produkowanego ozonu przez urządzenia sprzedawane przez konkurencję. To jest praktyka stosowana tylko na naszym, polskim rynku. Wystarczy porównać ceny naszych urządzeń, amerykańskich i konkurencyjnych firm polskich. Ozonator DR-25 o wydatku 25 gramów ozonu na godzinę pracy urządzenia sprzedawany przez lidera światowego – Ozone Solutions kosztuje 5 100 dolarów (bez cła i podatku), nasz o wydatku 40 gramów ozonu na godzinę – 5 412 złotych, natomiast urządzenie, którego wydajność (deklarowana przez producenta polskiego) wynosi 60 gramów ozonu na godzinę kosztuje 2 483,08 zł.

Referencje z placówek naukowych i zakładów przemysłowych są potwierdzeniem deklarowanej przez nas wydajności produkowanych i sprzedawanych ozonatorów.

Badania mające na celu potwierdzenie deklarowanej wydajności zlecone przez niektóre konkurencyjne, polskie firmy to naukowe nieporozumienie. Stężenia ozonu, które miałyby osiągać ozonatory sprzedawane przez te firmy są kilkaset razy większe od stężeń ozonu do których badań są akredytowane te „ośrodki badawcze”. Nie zważając nawet na powyższe, metodologia tych badań to nonsens, kolejne naukowe nieporozumienie. Nasze ozonatory nie mają takich badań. Dlaczego? Przecież oczywistym jest fakt, że skoro mamy referencje z największych polskich uczelni, największych zakładów przemysłowych, to nasze urządzenia „przeszłyby” pomyślnie te testy? Zatem jaki jest powód? Opisaliśmy go w zakładce generatory ozonu.

Z uwagi na powyższe cena naszych aparatów nie wydaje się wygórowana. Jest konkurencyjna w porównaniu z ceną urządzeń amerykańskich, zachodnioeuropejskich. W zamian Klient otrzymuje urządzenie objęte wieloletnią gwarancją (najpopularniejsze generatory ozonu objęte są pięcioletnią gwarancją) o świetnym stosunku ceny do wydajności i jakości.

Ozonatory powietrza – klasyfikacja

Produkujemy urządzenia do ozonowania powietrza o wydajności od 8 do 250 gramów ozonu na godzinę pracy urządzenia. Przeznaczone są do ozonowania powietrza, przedmiotów z nim się stykających. W zależności od zastosowań można je podzielić na trzy grupy: zastosowanie amatorskie, profesjonalne i typowo przemysłowe.

Zastosowanie amatorskie:

ozonator powietrza a 8 alermed

Ozonator A 8 „Alermed”

Ozonator powietrza Korona A 8 „Alermed”

Urządzenie ozonujące pomieszczenia zaprojektowane z myślą o alergikach. Ozonator ten powstał przy współpracy z Centrum Alergologii prof. Buczyłko. Umożliwia efektywne usuwanie alergenów, dezynfekcję pomieszczeń do 30 m² o wysokości 2.5 m.

Po przeczytaniu ostatniego zdania, uważny czytelnik – zaznajomiony z ofertą konkurencji powinien dostrzec pewien dysonans pomiędzy tym co piszemy my, a co pisze konkurencja. Już to tłumaczymy.
Korona „Alermed” ma wydajność 8 g ozonu na godzinę. My piszemy, że jest przeznaczony do dezynfekcji, ozonowania bardzo małych pomieszczeń – 30 m² o wysokości 2.5 m.
Tylko w tak małych pomieszczeniach zabieg ozonowania będzie skuteczny. Dlaczego zatem firmy konkurencyjne względem naszej oferują aparaty o takiej samej wydajności (albo niższej) i twierdzą, że te urządzenia mogą służyć do dezynfekcji pomieszczeń do 180 m³ (64 m² o wysokości 2.5 m), a nawet niektórzy, że ich generator ozonu o wydajności 5 gramów na godzinę nadaje się do ozonowania pomieszczeń do 250 m³?
Zaznaczmy, że urządzenia konkurencji mają wylot ozonu skierowany poziomo – tak jak „Alermed”. Skąd zatem taka rozbieżność? Przecież oczywistym jest fakt, że moglibyśmy zwiększyć, zawyżyć obsługiwaną przez „Alermed” kubaturę i być może sprzedawać więcej tych urządzeń. Tak jednak nie robimy. Dlaczego zatem konkurencja tak postępuje?

Tego nie wiemy.

„Alermed” zakwalifikowaliśmy do grupy ozonatorów amatorskich właśnie z uwagi na to, że umożliwia skuteczne ozonowanie jedynie bardzo małych pomieszczeń. Dla profesjonalistów to za mało.

Zastosowanie profesjonalne:

urządzenie do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji korona a 20

Ozonator A 20 „Zdrowy Dom”

Ozonator powietrza Korona A 20 „Zdrowy Dom”

Rozwinięcie technologiczne sprzedanego w liczbie kilku tysięcy generatora ozonu Korona Auto-hotel. Umożliwia ozonowanie, odgrzybianie klimatyzacji samochodowej (zapraszamy do przeczytania artykułu “Jaki ozonator wybrać do auta”). Z uwagi na wydajność – 20 gramów ozonu na godzinę, umożliwia efektywne ozonowanie pomieszczeń do 80 m² o wysokości 2.5 m.

Ozonowanie pokoju konferencyjnego:

Ozonowanie pomieszczeń – ozonator powietrza Korona A 20
ozonator powietrza a 40 standard

Ozonator A 40 Standard

Ozonator powietrza Korona A 40 Standard

Standardowe (stąd nazwa) wyposażenie myjni samochodowych, warsztatów serwisujących klimatyzację samochodową. Umożliwia ozonowanie dwóch aut jednocześnie – maksymalizacja zysku. Generator ozonu o świetnym stosunku ceny do wydajności i wszechstronności – umożliwia efektywne ozonowanie pomieszczeń do 160 m² o wysokości 2.5 m. Powszechnie stosowany przez firmy DDD.

ozonator przemysłowy a 100

Ozonator A 100 PRO

Ozonator powietrza Korona A 100 PRO

Przeznaczony dla firm o merytorycznym przygotowaniu – polecamy i zalecamy bezpłatne szkolenie w naszej firmie (wystawiamy polskie i angielskie certyfikaty). Umożliwia dezynfekcję, deakaryzację i dezodoryzację pomieszczeń do 400 m² o wysokości 2.5 m. Wszędzie tam, gdzie jest konieczna sterylność powietrza – kurniki, chlewnie, pomieszczenia fabryk – Korona PRO to świetny wybór.

Zastosowanie przemysłowe:

Przemysłowe ozonatory powietrza „przedmuchowe” produkowane przez naszą firmę mają solidną, stalową obudowę umożliwiającą przykręcenie urządzenia do ściany lub sufitu. Produkujemy też wózki ze stali INOX umożliwiające transport takich aparatów. Stosowane są do ozonowania hal fabrycznych, kurników, chlewni, magazynów, pomieszczeń socjalnych.

ozonator a 300 industry

Ozonator A 300 INDUSTRY

Korona A 100 PRO i Korona A 300 Industry posiadają króćce wylotowe umożliwiające montaż elastycznych rur 110 mm (do nabycia w naszej firmie) do przesyłania ozonu do 20 metrów od urządzenia.

Innym rozwiązaniem jest Korona A 150 Mobile. Wydajność 150 gramów ozonu na godzinę jest wystarczająca do dezynfekcji dużych kubatur magazynów, hal produkcyjnych i pomieszczeń wymagających dezodoryzacji lub dekontaminacji (dworce, sale gimnastyczne, sale konferencyjne, domy weselne, itp.). Stelaż INOX na kółkach pozwala na łatwy transport urządzenia. Menadżer czasu pozwala na zaprogramowanie czasu pracy maszyny według potrzeb. To urządzenie uniwersalne.

Ozonatory powietrza – kolejna klasyfikacja

Można wyróżnić dwa rodzaje ozonatorów powietrza: „przedmuchowe” i wytwarzające ozon z tlenu lub powietrza podawanych pod nadciśnieniem.

Ozonatory powietrza przedmuchowe

ozonator a 150 mobile

Ozonator przemysłowy A 150 MOBILE

Wykorzystują otaczające powietrze do produkcji ozonu. Ewidentną wadą generatorów ozonu produkowanych przez konkurencję jest wpływ zanieczyszczonego, wilgotnego powietrza na płytkę ceramiczną wytwarzającą ozon. Zanieczyszczenia są elektryzowane i ściśle przylegają do płytki powodując utratę jej sprawności, a w końcu awarię. Dlatego producenci generatorów ozonu opartych na takiej technologii obligują użytkownika do bardzo częstego, dokładnego czyszczenia takich płytek szczoteczką do zębów i ich wyprażania w piekarniku. W ozonatorach produkowanych przez naszą firmę tę niedogodność wyeliminowaliśmy stosując własną technologię szklanych lamp ozonujących pokrytych warstwą platyny. W naszych konstrukcjach plazma ma swoje nadciśnienie i nie pozwala na kontakt powietrza z powierzchnią elektrody. Tylko zanieczyszczenia opadające na elektrodę w czasie gdy urządzenie nie pracuje mogą spowodować brak utraty przez nią sprawności. Przechowywanie aparatu izolowanego od czynników zewnętrznych, gdy nie pracuje wystarcza.

Ozonatory powietrza nadciśnieniowe

System produkcji sprężonego ozonu Korona AIR 40

Gaz zasilający podawany jest w nadciśnieniu. Gazem zasilającym może być odpowiednio przygotowane powietrze, tlen z butli lub koncentratora tlenu. Otaczające powietrze podawane jest kompresorem, jest filtrowane i częściowo pozbawiane wilgoci. Największą sprawność urządzeń uzyskuje się przy stosowaniu tlenu.

Ozonatory powietrza nadciśnieniowe są używane bezpośrednio przy ozonowaniu kanałów wentylacyjnych, dekontaminacji zbiorników na sypkie i ciekłe produkty zbożowe, mleczarskie, w piwowarstwie, przemyśle celulozowo-papierniczym, w winiarstwie do dezynfekcji beczek, ozonowania pomieszczeń chłodniczych. Dezynfekuje się też linie przesyłu cieczy oraz układy dostawy wody spożywczej po ich opróżnieniu.

Ozonatory powietrza – zastosowanie

Oczyszczalnie ścieków, sortownie odpadów

ozonator powietrza a 150 mobile

Ozonator A 150 MOBILE

Nasze urządzenia mogą być podłączane do istniejących już systemów wentylacyjnych. Aparaty Korona A 100, Korona A 150, Korona A 300 Industry są używane do dezodoryzacji powietrza w hermetycznych oczyszczalniach ścieków i sortowniach odpadów. Nasze generatory ozonu i systemy wytwarzania sprężonego ozonu są przystosowane do pracy w ujemnych temperaturach, wykonane ze stali kwasoodpornej 316 L, bezobsługowe, objęte wieloletnią gwarancją.

Ozonatory powietrza w chlewniach

Ozon skutecznie dezynfekuje chlewnie. Jest dwojaki system ozonowania. Można wpiąć ozon do instalacji wentylacyjnych lub ozonować poprzez wstawienie aparatów do pomieszczeń.

Obecnie, ze względu na zarażenia wirusami chlewnie zwracają się do naszej firmy o montaż systemu dezynfekcji ozonem na stałe. Wypożyczając systemy Korona A 250 Industry firmy przekonały się o skuteczności ozonu i nabrały pewności odnośnie jakości naszych urządzeń oraz elastyczności naszej firmy. Wymierne korzyści finansowe (zwrot inwestycji w ciągu kilku mięsiecy) w chlewniach skłaniają producentów do stosowania technologii ozonowania.

Ozonatory powietrza w przedszkolach, żłobkach

Powszechna dekontaminacja, dezynfekcja ozonem ma miejsce w przedszkolach, żłobkach. W tych przypadkach nie do przecenienia jest fakt likwidacji bakterii, wirusów przynoszonych przez dzieci z zewnątrz. Zmniejszenie ilości zakażeń odwzajemnych to główny zysk zdrowotny z ozonowania powietrza.

Ozonatory powietrza w hotelarstwie

ozonator powietrza

Ozonator powietrza Korona A 20 – ozonowanie pokoju konferencyjnego

Nasze urządzenia mogą służyć do ozonowania pokoi hotelowych, sal konferencyjnych, zaplecz kuchennych i innych pomieszczeń. Są kupowane przez największe sieci hotelowe. Użytkowanie ozonatorów przyczynia się do podniesienia standardu higienicznego. Pokoje po zabiegu ozonowania są wolne od bakterii, wirusów, grzybów oraz pozbawione niepożądanych zapachów – zapach dymu papierosowego, perfum, rozlanych płynów. Stosowanie ozonatorów powoli staje się standardem, stanowi dodatkowy atut na konkurencyjnym rynku hotelarskim.

Ozonatory powietrza – usługi

Ozonowanie kanału wentylacyjnego:

Ozonowanie kanału wentylacyjnego – ozonator Korona

Nasi partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.