Ozonator samochodowy

Artykuł zawiera praktyczne porady przed zakupem ozonatora samochodowego, kwestię bezpieczeństwa stosowania oraz zestawienie produkowanych przez naszą firmę generatorów ozonu do auta

Zaufali nam między innymi:

grupa azoty
marriott
toyota
łowicz
okrasa
dobosz

Ozonator samochodowy – urządzenie proste w obsłudze

Ozonator samochodowy kupują coraz częściej zarówno warsztaty samochodowe jak i osoby indywidualne.
Jest to proste w obsłudze urządzenie, które umieszczamy na siedzeniu pasażera lub na podłodze po stronie pasażera. Wylot generatora ozonu kierujemy się pod skrytkę. Jest to miejsce zasysania powietrza przez układ klimatyzacji. Włączamy silnik auta, ustawiamy klimatyzację na najniższą temperaturę, na obieg wewnętrzny, na maksymalną moc dmuchawy. Otwieramy wszystkie otwory wentylacyjne. Ozonator podłączamy do gniazda zapalniczki (przetwornicę 12V można zakupić w naszej firmie). Na programatorze czasowym generatora ozonu ustawiamy czas ozonowania – od 15 minut do godziny – w zależności od wydajności urządzenia. Opuszczamy auto.
To wszystko. W tym czasie ozonator będzie wytwarzał ozon. Po co?

Ozonator do samochodu – po co używać?

Ozonator na bieżąco wytwarza ozon, który jest silnym utleniaczem (silniejszym niż chlor). Ozon „spala” bakterie, wirusy, grzyby i ich przetrwalniki obecne we wnętrzu samochodu i kanałach wentylacyjnych. Ozon zdezynfekuje powietrze we wnętrzu samochodu i wszystkie przedmioty z tym powietrzem się stykające – tapicerkę, podsufitkę, dywaniki. Pula alergenów przyjmowana przez kierowcę ulegnie znacznemu obniżeniu.
Równocześnie, pozbędą się Państwo przykrych zapachów zarówno z klimatyzacji jak i wnętrza auta – zapachów odzwierzęcych, potu, perfum, środków piorących, po dymie papierosowym i innych. Ozonowanie samochodu, w przeciwieństwie do stosowania pachnącej choinki, usunie zapachy, a nie je zamaskuje.

Czy ozonator do auta jest bezpieczny?

Niestety, odpowiedź nie jest jednoznaczna.
Użycie ozonatora opartego na bezpiecznej technologii wytwarzania ozonu nie wyrządzi żadnych szkód w aucie – ozon rozpada się do tlenu, którym oddychamy. Jednakowoż, większość ozonatorów jest oparta na technologii płytek ceramicznych. Takie urządzenia wytwarzają duże ilości wielotlenków azotu, które są szkodliwe dla osób po takim ozonowaniu oraz sprzętu – związki te przekształcają się w kwas azotawy reagujący z parą wodną. Kwas trawi barwniki tworzyw oraz niszczy elektronikę.
Kolejnym istotnym aspektem jest czas ozonowania. Nie ma sensu ozonować dłużej niż przewiduje dołączona do urządzenia instrukcja.

Generator ozonu do samochodu – czy są lepsze metody?

Czy istnieją lepsze metody pozbycia się niepożądanych zapachów i chorobotwórczych zarazków z wnętrza samochodu i kanałów wentylacyjnych niż skorzystanie z generatora ozonu?
Nie. Użycie generatora ozonu jest metodą najskuteczniejszą, najbezpieczniejszą i najprostszą.
Generator ozonu wytworzy ozon – gaz, o najsilniejszych własnościach utleniających, który dotrze do każdego zakamarka auta.
Po utlenieniu wszystkich drobnoustrojów, ozon rozpadnie się do tlenu dwuatomowego – takiego, jakim oddychamy, nie pozostawiając żadnych chemicznych pozostałości (w przeciwieństwie do innych metod).
Zastosowanie generatora ozonu jest również metodą najprostszą. Wystarczy włożyć urządzenie do środka auta i włączyć na określony w instrukcji czas.

Jak często korzystać z ozonatora?

Ozonowanie samochodu zalecane jest raz na dwa miesiące.
Należy pamiętać, że korzystanie z ozonatora nie zwalnia z obowiązku corocznego serwisu klimatyzacji wykonywanego w warsztacie. Wtedy między innymi, sprawdzany jest poziom czynnika chłodzącego, szczelność układu oraz czyszczony mechanicznie i chemicznie parownik. Końcowym etapem jest ozonowanie.

Czy warto kupić własny generator ozonu do samochodu?

Usługa ozonowania samochodu i klimatyzacji w warsztacie kosztuje około 70 złotych – zatem rozsądnym posunięciem wydaje się kalkulacja czy zakup własnego generatora ozonu będzie w ogóle opłacalny, a jeżeli tak, to po jakim czasie.
Wartym odnotowania jest fakt, że generator ozonu może służyć nie tylko do ozonowania samochodu, ale również mieszkania. Ozon pozbędzie się nagromadzonych latami zapachów, „spali” chorobotwórcze zarazki, zdezynfekuje nie tylko powietrze, ale również przedmioty z nim się stykające – dywany, zasłony, materace, kanapy. Nie do przecenienia jest usuwanie przez ozon szkodliwych formaldehydów i ftalanów obecnych w tworzywach sztucznych, farbach, lakierach.

Jaki ozonator wybrać do samochodu?

Przy wyborze ozonatora do samochodu, należy kierować się dwoma aspektami. Pierwszy to opisana już metoda wytwarzania ozonu od której zależy czy zabieg będzie szkodliwy dla wnętrza. Drugi aspekt to wydajność urządzenia.
Minimalna wydajność ozonatora samochodowego czyli ilość ozonu wytworzona przez urządzenie to 5 000 mg (5 gramów) na godzinę. Nie ma sensu używanie ozonatorów o niższej wydajności z uwagi na równowagę, która powstanie między wytworzonym, a skonsumowanym i rozpadniętym ozonem (ozon wydzielany przez ozonator ciągle się rozpada). Oczywiście, korzystając z urządzenia o małej wydajności, poczujemy ozon. Jest on przecież wydzielany. Jednakowoż, nawet kilkunastogodzinne ozonowanie nie przyniesie pożądanego efektu – nieprzyjemne zapachy zostaną tylko tymczasowo zamaskowane. Powrócą następnego dnia. Dezynfekcja wnętrza samochodu oraz odgrzybienie klimatyzacji nie zostaną przeprowadzone.

Ozonator samochodowy – cena

W zależności od metody wytwarzania ozonu oraz wydajności, cena ozonatora samochodowego waha się od 300 złotych do nawet 4500 zł. Podstawowy ozonator samochodowy produkowany przez naszą firmę kosztuje 1500 zł. Jest droższy od najtańszych ozonatorów dostępnych na rynku z uwagi na inną niż powszechnie stosowana technologię wytwarzania ozonu.

Ozonatory samochodowe naszej produkcji:

Ozonatory naszej produkcji są oparte na autorskiej technologii lamp szklano-platynowych. W przeciwieństwie do urządzeń opartych na opisanej już technologii płytek ceramicznych, nie spowodują szkody w aucie (nawet te o dużej wydajności). Są objęte pięcioletnią, bezwzględną (niezależną od liczby przepracowanych godzin) gwarancją.

Kolejna uwaga – ozonatory naszej produkcji są przystosowane do ozonowania samochodu mokrego wewnątrz czyli bezpośrednio po myciu tapicerki. Nie ma potrzeby czekania na jej wyschnięcie.

ozonator samochodowy 12v a 10 minimax

Ozonator do samochodu A 10 „Minimax”

Ozonator samochodowy 12V Korona A 10 "Minimax"

Ozonator samochodowy 12 V skonstruowany w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na niechemiczne metody odgrzybiania klimatyzacji samochodowej oraz ozonowanie wnętrza samochodu. Może być zasilany ze standardowej sieci 230 V lub z bezpośrednio z gniazda zapalniczki 12V (nie jest konieczna dodatkowa przetwornica).
Wykonuje zabieg ozonowania klimatyzacji oraz wnętrza samochodu w ciągu jednej godziny.
Urządzenie wytwarza 10 g ozonu na godzinę. Jest to ozonator przeznaczony głównie do ozonowania wnętrz samochodów, klimatyzacji – w odróżnieniu od pozostałych naszych konstrukcji posiada poziomy wylot ozonu. Strumień powietrza z ozonem jest rozprowadzany spod schowka pasażera poprzez układ klimatyzacyjny oraz wyloty powietrza na cały samochód. Zapewnia to równomierne docieranie ozonu do każdego zakątka auta, co jest podstawowym warunkiem poprawnie przeprowadzanego zabiegu dezynfekcji. Oczywiście, ozonator ten może służyć również do ozonowania pomieszczeń. Jednakowoż, aby zabieg taki był skuteczny, mogą to być jedynie małe pomieszczenia – do 30 metrów kwadratowych..

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w zakładce – Ozonator powietrza. Poruszony jest tam temat częstego zjawiska zawyżania wielkości pomieszczeń, które mogą być skutecznie ozonowane za pomocą konkurencyjnych ozonatorów.

ozonator powietrza a 20 zdrowy dom

Ozonator A 20 „Zdrowy Dom”

Ozonator do samochodu Korona A 20 "Zdrowy Dom"

Najchętniej kupowany ozonator powietrza naszej produkcji – następca popularnego generatora ozonu Korona Auto-hotel.

Ozonator o wydajności 20 gramów ozonu na godzinę. Wykonana zabieg ozonowania wnętrza samochodu, odgrzybienia klimatyzacji w ciągu 30 minut. Oprócz zastosowania jako ozonator samochodowy, może służyć do efektywnego ozonowania pomieszczeń do 80 metrów kwadratowych. Wentylator metalowy, niekorodujący, na łożyskach zapewnia silny wyrzut strumienia ozonu pozwalający na dotarcie ozonu do każdego miejsca ozonowanego pomieszczenia.

Ozonator chętnie wybierany przez firmy świadczące usługi ozonowania (np. warsztaty samochodowe, myjnie, serwisy klimatyzacji samochodowej) jak i osoby indywidualne.

ozonator powietrza a 40 standard

Ozonator A 40 Standard

Ozonator do samochodu Korona A 40 Standard

Standardowy ozonator powietrza dla warsztatów samochodowych, myjni, firm specjalistycznych. Ozonowanie samochodu i klimatyzacji przy pomocy tego ozonatora trwa 15 minut.

Dzięki zastosowaniu dwóch rur wylotowych pozwala ozonować dwa samochody jednocześnie.

Nasi partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.