Ozonator domowy

Jaki ozonator wybrać do mieszkania, domu?

ozonator powietrza a 20 zdrowy dom

Ozonator A 20 „Zdrowy Dom”

Ozonator A 20 „Zdrowy Dom”

Podstawowym ozonatorem domowym produkowanym przez naszą firmę jest ozonator Korona A 20 „Zdrowy Dom”.

Solidna, stalowa konstrukcja, sprawdzona technologia oparta na lampach ozonujących powlekanych platyną i bezwzględna, pięcioletnia gwarancja sprawiają, że to urządzenie jest najlepiej sprzedającym się ozonatorem. Ozonuje powietrze w kubaturach do 200 m³ i, oczywiście wszystko co się z takim powietrzem z ozonem styka. Ozon dezaktywuje alergeny wziewne i kontaktowe, zabija roztocze, bakterie, wirusy, spala formaldehydy. Ozonowanie skutecznie likwiduje grzyby domowe; grzyby i ich toksyny są silnym alergenem. Ozonowanie żywności, szczególnie owoców, warzyw, mięsa drobiowego, podrobów jest wskazane. Żywność pozbawi się pestycydów, antybiotyków oraz bakterii rezydujących na ich powierzchni.

Ozonator Korona A 20 „Zdrowy Dom” posiada króciec, rurę skierowaną ku górze – nie ma potrzeby stawiania urządzenia na podwyższeniu; króciec pozwala na montaż rury do transportu ozonu w miejsca odległe od ozonatora – ozonowanie domowych kanałów wentylacyjnych, ozonowanie pościeli, materacy, obuwia, lodówek, pawlaczy, szaf.

Ozonatorem Korona A 20 skutecznie ozonujemy auta, samochody pozbywając się zapachów, grzybów i wirusów. Zostanie zdezynfekowana klimatyzacja i całe auto. Zabieg taki trwa dwadzieścia minut. Wylot ozonatora kierujemy pod skrytkę stawiając go na podłodze, w miejscu pasażera.

ozonator do żywności

Domowy ozonator Korona L 5 „Zdrowa Żywność”

Ozonator domowy do żywności Korona L 5 Zdrowa Żywność

Ozonator domowy skonstruowany do przyrządzania wody ozonowanej do płukania weń żywności – owoców, warzyw, mięsa, podrobów.

ozonator powietrza i wody

Ozonator powietrza i wody Korona L 10 MED

Ozonator L 10 MED

Inną metodą ozonowania żywności jest płukanie jej w ozonowanej wodzie. Do tego typu zadań skonstruowaliśmy ozonator Korona L 10 MED. Oprócz wymienionych zadań służy do amatorskich zabiegów medycznych: ozonowanie wody do okładów, ozonowanie „stopy cukrzycowej”, walka z owrzodzeniem podudzi, leczenie zmian skórnych, ran, oparzeń. Inne, bardziej skomplikowane zabiegi to zadanie dla lekarzy coraz częściej kupujących ten ozonator. Oczywiście kupujący otrzymuje pełen zestaw (naczynia, statywy, dyfuzory, buty do ozonowania „stopy cukrzycowej”) z atestowanymi drenami do tego typu zadań.

Ozonator Korona L 10 MED może z powodzeniem służyć również do ozonowania powietrza. Urządzenie wydziela sprężony ozon, który można rozcieńczyć wentylatorem chłodzącym ozonator. Rurkę, dren wyprowadzający ozon z aparatu umieszcza się przed wylotem powietrza. Ozonuje pomieszczenia do 35 m². Ozonujemy również buty, ubrania, materace, itp. umieszczając je w workach i doprowadzając ozon załączonym drenem. Napełnia się worek (nawet śmieciowy) ozonem i odczekuje dwie godziny aż rozłoży się samoistnie do tlenu, którym oddychamy.

Do czego służy ozonator domowy?

Ozonator domowy służy do poprawy jakości powietrza w naszych mieszkaniach, domach, biurach, do usunięcia bakterii i grzybów z żywności przed spożyciem (owoce, warzywa, mięso kurze, podroby, itd.) oraz do nieskomplikowanych zabiegów leczniczych (ozonowanie stopy cukrzycowej, leczenia owrzodzenia podudzi, leczenia zmian skórnych, oparzeń, sporządzania wody ozonowanej do okładów).

Ozonator do domu – o ozonie słów kilka

Ozon, powszechnie znany dzięki dziurze ozonowej jest gazem o wysokim potencjale utleniającym. Utlenianie to powolne spalanie. Ozon więc „spala” drobnoustroje (grzyby, bakterie, wirusy) oraz dezaktywuje alergeny (również je utlenia, spala) do postaci nieszkodliwej dla organizmu ludzkiego. Regularne zabiegi ozonowania znacznie wpływają na poprawę jakości powietrza w domu, a co za tym idzie na poprawę zdrowia – zwłaszcza wśród alergików.

Ozonatory domowe ozonujące powietrze i przedmioty z nim się stykające

Ozonując mieszkania pozbywamy się bakterii, wirusów, roztocza i grzybów. Dezaktywujemy alergeny wziewne i kontaktowe. Jest to szczególnie pożądany zabieg przy wzrastającym zanieczyszczeniu powietrza i wzroście podatności na alergie. Ozonowanie typowego mieszkania trwa sumarycznie (każdy pokój oddzielnie) około 10 godzin. Ozon usunie niepożądane zapachy z domu (stęchlizna, dym papierosowy, zapachy pochodzące od zwierząt, itp.). Ozonowanie domów powinno stanowić uzupełnienie stosowania popularnych już oczyszczaczy powietrza.

Ozonowanie domu staje się standardem

Ozonowanie domu więc, oprócz oczyszczania powietrza poprzez jego filtrowanie i nawilżanie staje się standardem. Dezaktywacja, zabijanie grzybów domowych i roztocza jest ważnym aspektem ozonowania. Grzyby domowe wytwarzają mykotoksyny, które wdychamy. Mykotoksyny są przyczyną chorób dróg oddechowych, schorzeń neurologicznych związanych z krążeniem. Powodują spadek naszej odporności. Produkty przemiany materii grzybów domowych są odporne na wysoką temperaturę, nie zabija ich gotowanie ani pieczenie. Odkrawanie zgniłej części owocu nie ma sensu; grzyby i mykotoksyny są w całym owocu – jest do wyrzucenia. Grzyby i ich zarodniki są bardzo silnymi alergenami. Ozonowanie i wietrzenie mieszkań to dzisiaj konieczność. Warto o mykotoksynach poczytać w sieci. Alergicy wręcz muszą ozonować swoje mieszkanie. To nie reklama naszych produktów, to konieczność życia w paskudnym środowisku wymusza taki zakup.

Ozonator do domu a formaldehydy

Również formaldehydy są przez ozon przekształcane do form nieszkodliwych. Formaldehyd jest kancerogenem. Nie możemy go usunąć z powietrza zewnętrznego, jednakowoż możemy go utlenić ozonem (spalić) w naszym mieszkaniu. Tylko ozon, ozonowanie zredukuje jego ilość, stężenie. Przestaną nas piec spojówki, minie łzawienie oczu, podrażnienie gardła, kaszel, katar. Już po jednym zabiegu ozonowania całego domu zwiększy się komfort oddychania.

Nasi partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.