Ozonowanie przedszkola

Ozonowanie przedszkola powoli staje się standardem. Pomieszczenia przedszkolne są pomieszczeniami użyteczności publicznej bardzo narażonymi na transport do nich chorobotwórczych zarazków. Przyniesione przez dzieci i starszych z zewnątrz zarazki zarażają osoby zdrowe. Są to zakażenia odwzajemne.

Standardem w dbaniu o jałowość powietrza naszych dzieci jest ozonowanie. Proces ten przyczynia się do spadku zagrożeń chorobotwórczymi zarazkami (bakteriami i wirusami) oraz redukuje ilość zarodników grzybów w powietrzu. Infekcje grzybiczne są bardzo trudne do zdiagnozowania i leczenia.

Nie do przecenienia jest fakt ozonowania łazienek dzieci. Ozonuje się wszystkie pomieszczenia przedszkola łącznie z kuchniami i szatniami. Zabieg taki należy wykonywać raz w tygodniu ozonując każde pomieszczenie oddzielnie. Wszystkie produkowane przez nas ozonatory powietrza mają wyłączniki czasowe więc nie trzeba czekać do zakończenia ozonowania.

Ozonowanie jest dopuszczone przez polskie sanepidy jako zabieg dezynfekcyjny. Ozonując powietrze w pomieszczeniu ozonujemy powierzchnię przedmiotów stykających się a więc meble, klamki, zabawki, itp. Powoduje to wymierne oszczędności w ilości stosowanej chemii i skraca znakomicie czas dezynfekcji. Oczywistym faktem jest, że dezynfekcja jest wykonana kilka razy dokładniej – świadczą o tym badania naukowe.

Najczęściej do ozonowania przedszkoli i żłobków stosowane są ozonatory A 20 i A 40.

ozonator powietrza a 20 zdrowy dom

Ozonator A 20 „Zdrowy Dom”

Ozonator powietrza A 20 „Zdrowy Dom” – podstawowy ozonator do przedszkola

Ozonator A 20 jest urządzeniem o wydajności 20 gramów ozonu na godzinę. Prosty w obsłudze ozonator pozwalający ozonować pomieszczenia do 80 metrów kwadratowych. Króciec na wylocie ozonu umożliwia założenie rury (dostępnej w naszej firmie) – ozonowanie kanałów wentylacyjnych.

ozonator powietrza a 40 standard

Ozonator powietrza Korona A 40 Standard

Ozonator powietrza A 40 Standard – najchętniej kupowany ozonator do przedszkola

Z uwagi na wydajność – 40 gramów ozonu na godzinę pozwala ozonować pomieszczenia do 160 metrów kwadratowych oraz szybciej (w porównaniu do A 20) ozonować mniejsze pomieszczenia.

Nasi partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.