Ozonowanie zboża

Przechowywanie zboża musi odbywać się w warunkach gwarantujących czystość na najwyższym poziomie. Chodzi oczywiście o to, aby zboże nie było narażone na działanie szkodliwych czynników. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom tych, którzy prowadzą skupy zboża lub duże gospodarstwa, oferujemy najwyższej klasy ozonatory umożliwiające profesjonalne ozonowanie zboża. Jako doświadczony producent ozonatorów stawiamy na sprzęt charakteryzujący się wydajnością na najwyższym poziomie. Proponujemy urządzenia, dzięki którym dezynfekcja zboża jest naprawdę skuteczna.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: kontakt@koronaozon.pl

  Zostaw swoje dane

  Skontaktujemy się z Tobą
  Najpopularniejsze:

  Original price was: 4700,00 zł.Current price is: 4400,00 zł.

  Dla właścicieli dużych biur i usługodawców

  Sprawdź

  Original price was: 14500,00 zł.Current price is: 11500,00 zł.

  Podstawowy, przemysłowy ozonator powietrza

  Sprawdź

  105000,00 

  Sprawdź

  205000,00 

  Sprawdź

  Zagrożenia podczas magazynowania zbóż w silosach

  Przechowywanie ziarna w nieprawidłowych warunkach może oznaczać wysokie straty. Zboże będzie się psuło, co sprawi, że jego sprzedaż nie będzie prosta. Ziarno porażone pleśnią czy zainfekowane chorobami grzybowymi nie nadaje się do produkcji mąki, nie powinno być również wykorzystywane, jako pasza dla zwierząt. Będzie istotnie obciążało układ pokarmowy, powodując zatrucia mikotoksynami. Hodowcy zauważą wówczas spadek wydajności produkcji, zaburzenia w rozrodzie, a także zahamowanie wzrostu zwierząt. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do ich śmierci. Aby uniknąć takich problemów, niezbędna jest dezynfekcja zbóż. Może ona odbywać się na różne sposoby – tym naprawdę skutecznym jest zastosowanie ozonu.

  W przechowywanym zbożu mogą znajdować się między innymi:

  • grzyby;
  • owady i roztocza;
  • odchody gryzoni;
  • kał ptaków.

  Aby skutecznie je zneutralizować, a tym samym pozwolić na wykorzystanie zboża, należy przeprowadzić ozonowanie. Przełoży się to na możliwość sprzedania zboża bądź wykorzystania w dowolnie wybrany sposób.

  Zaufali nam m.in: