Destruktory ozonu

Destruktory ozonu przemysłowe, laboratoryjne naszej produkcji

Laboratorium Korona produkuje własnej konstrukcji destruktory ozonu. Oprócz destruktorów typowo przemysłowych przeznaczonych do rozkładu dużych ilości ozonu produkujemy mniejsze destruktory – laboratoryjne i do skali półtechnicznej. W 2016 weszło w życie rozporządzenie nakładające obowiązek korzystania z destruktorów przy stosowaniu generatorów ozonu zarówno w przemyśle jak i laboratoriach. Wyprzedzając nakaz, nasze laboratorium od kilku lat prowadziło badania zmierzające do skonstruowania wydajnego, bezpiecznego i trwałego złoża, wypełnienia destruktorów. Naszej produkcji destruktory nie zawierają grzałek służących do suszenia złoża. Grzałki stwarzały niebezpieczeństwo zapłonu przy dużych (powyżej 20 000 ppm) stężeniach ozonu. Destruktory „Korona” są bezobsługowe i objęte czteroletnią gwarancją.


Destruktory ozonu to aparaty w obudowie ze stali kwasoodpornej w kształcie walca – walczaki. Posiadają króćce wlotowe (gaz z ozonem) i wylotowe (po destrukcji do atmosfery). Cena takiego destruktora (budowanego na indywidualne zamówienie Klienta i dostosowane do jego potrzeb technologicznych) jest uzależniona od wolumenu gazu przechodzącego przez złoże i stężenia ozonu. W przypadku konieczności destrukcji ozonu w otaczającym powietrzu jest ono zasysane do destruktora turbiną.

Laboratoryjny destruktor ozonu Korona 1000

Laboratoryjny destruktor ozonu poreakcyjnego, resztkowego: walczak z możliwością łączenia w szereg w zależności od potrzeb, ilości i stężenia ozonu do destrukcji. Możliwość montażu, ustawienia poziomego albo pionowego (powieszenia). Stal „kwasówka” 316 L. Wymiary: 450 / 230 mm.

Destruktor ozonu Korona 1500

Pionowy destruktor ozonu do małych instalacji technicznych i laboratoryjnych. Przystosowany do montażu miernika stężenia ozonu po destrukcji.  Stal „kwasówka” 316 L.

Zaufali nam m.in: