Urządzenie do odgrzybiania, ozonowania klimatyzacji samochodowej

Urządzenia przeznaczone do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej

W ciągu ostatnich dziesięciu lat sprzedaliśmy kilka tysięcy urządzeń do ozonowania o wydajności od 10 do 40 g ozonu na godzinę. Kto kupił te ozonatory?
Kupiły je głównie warsztaty samochodowe, serwisy klimatyzacji samochodowej, myjnie oraz zakłady zajmujące się praniem tapicerki samochodowej. Stosowanie urządzeń do ozonowania w tych branżach na zachodzie jest standardem od dwudziestu lat. Polska dołączyła do tej grupy i szybko stała się liderem regionu.
Spędzamy w samochodach coraz więcej czasu z powodu korków. Dlatego powinniśmy oddychać powietrzem wolnym od chorobotwórczych zarazków. Jak to osiągnąć? Rozwiązaniem jest ozon. Wytwarzają go ozonatory powietrza przeznaczone do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej.

Od lat sześćdziesiątych w USA auta luksusowe i segmentu wyższego miały klimatyzację w standardzie. Składa się, tak jak lodówka, ze sprężarki, parownika i skraplacza. Czynnik chłodzący krąży oczywiście w układzie zamkniętym. Ze sprężarki jest transportowany do zbiornika gdzie jest odwilgacany i oczyszczany. Dalej trafia do skraplacza gdzie tak spreparowany gaz jest skraplany, zmienia fazę z gazowej na ciekłą. W parowniku jest rozprężany gwałtownie  i obniża swoją temperaturę; powietrze omywające parownik jest przedmuchiwane do wnętrza auta poprzez filtry. Możemy regulować wolumen przepływu powietrza oraz jego temperaturę, jak również kierować zimne powietrze do różnych miejsc auta. Kanały dostarczają schłodzone powietrze nieraz do schowka lub bagażnika. Korzystać możemy z obiegu powietrza otwartego – zasysane z zewnątrz powietrze jest schładzane lub z obiegu zamkniętego – tu, cały czas używamy powietrza z wnętrza samochodu.

Filtr przeciwpyłowy, kanały transportu powietrza to miejsca narażone na zanieczyszczenie i podatne na zarażenie grzybami. Klimatyzator samochodowy powinno używać się przez cały rok, a nie tylko latem. Sprężarka jest napędzana niezależnie od tego czy klimatyzację używamy czy nie. Unikniemy w ten sposób uszkodzeń klimatyzacji. Przynajmniej raz w roku należy robić przegląd. Uzupełnić medium, płyn i wymienić filtr przeciwpyłkowy. Należy przeprowadzić ozonowanie klimatyzacji. We własnym zakresie można ten zabieg przeprowadzić na dwa sposoby. Stawiając urządzenie wewnątrz auta tak aby wylot ozonu był skierowany pod skrytkę – jest to punkt poboru powietrza do klimatyzatora lub wprowadzając ozon przez rurę ustawiając ozonator na zewnątrz auta. Pod skrytkę również kieruje się rurę gdy urządzenie stawiamy na zewnątrz. Możemy rurę przeciągnąć poprzez uchyloną szybę lub od dołu poprzez uchylone drzwi. Nie ma potrzeby uszczelniać powstałych szpar w jakiś szczególny sposób. Można ozonować auto zaraz po czyszczeniu i praniu. Wilgoć nie zaszkodzi ozonatorom Korona. Oferujemy trzy modele urządzeń do ozonowania klimatyzacji: Korona A 10 Minimax, Korona A 20 i Korona A 40. Korona Minimax posiada alternatywne zasilanie – można go zasilać z sieci domowej lub bezpośrednio z gniazdka zapalniczki. Do urządzeń Korona A 20 „Zdrowy dom” oraz Korona A 40 Standard można dokupić w naszej firmie przetwornicę umożliwiającą zasilanie ich z gniazda zapalniczki.

Urządzenia do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej:

ozonator samochodowy 12v a 10 minimax

Ozonator do samochodu A 10 „Minimax”

Urządzenie do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej Korona A 10 „Minimax”

Najtańszy oferowany przez nas ozonator samochodowy do odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie; urządzenie zasilane z gniazda zapalniczki albo sieci 230 V; ozonator ten stawiamy na siedzeniu pasażera, wylot kierując pod skrytkę. Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją jak ozonować samochód.

urządzenie do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji korona a 20

Ozonator A 20 „Zdrowy Dom”

Urządzenie do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej Korona A 20 „Zdrowy Dom”

Dwa razy większa wydajność niż ozonatora Korona A 10 skraca czas ozonowania klimatyzacji samochodowej; urządzenie to stawiamy na podłodze po stronie pasażera obok kierowcy; zakrzywioną rurę ozonatora kierujemy pod skrytkę w otwór klimatyzatora

ozonator powietrza a 40 standard

Ozonator A 40 Standard

Urządzenie do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej Korona A 40 Standard

Urządzenie do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie o wydajności 40 gramów ozonu na godzinę; standardowe wyposażenie warsztatów naprawiających, serwisujących klimatyzację. Dlaczego? Ponieważ posiada dwie rury wylotu ozonu – pozwala to na doprowadzenie ozonu do dwóch samochodów jednocześnie – maksymalizacja zysku – minimalny czas ozonowania! Ozonatory oparte na naszej technologii (urządzenie Korona A 40 również – mimo wysokiej wydajności produkcji ozonu) nie zniszczą wnętrza auta, elektroniki, skóry, plastików. Większa wydajność urządzenia oznacza jedynie szybciej wykonany zabieg odgrzybiania klimatyzacji w aucie. Zapraszamy do zapoznania się z zakładką – „Jaki ozonator wybrać do samochodu”. Opisujemy tam czym różnią się produkowane przez nas urządzenia do ozonowania aut od urządzeń konkurencji.

Nasi partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.