System ozonowania wody

Mobilny, przemysłowy system ozonowania wody z destruktorami ozonu

Zaufali nam między innymi:

grupa azoty
pgnig
ihar
łowicz
okrasa
dobosz

Warto przeczytać

Opis ozonatora

Jakość i wydajność generatora ozonu Korona L Labtech zostały potwierdzone między innymi przez: Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk, Laboratorium Technologii Nowych Materiałów Funkcjonalnych Uniwersytetu Warszawskiego, grupę “Polko” – handel i przetwórstwo owoców, warzyw i grzybów, Gminę Solina, Technopark Łódź, Laboratorium Algaelabs, Okręgową Spółdzielnię Mleczarką w Łowiczu, Euro-Industry, Pracownię Wodno-Chemiczną Ekonomia Sp. z o.o.

Mobilny system ozonowania wody „Ozone Injection System Korona Water″ 

  1. Ozonator Korona L Labtech
  2. Zbiorniki kontaktowe z odpowietrznikami
  3. Koncentratory tlenu do zasilania generatora ozonu
  4. Destruktor ozonu poreakcyjnego, resztkowego
  5. Zwężki Venturiego do wstępnego rozpuszczenia ozonu
  6. Pompy, zawory, ciśnieniomierze, zawory bezpieczeństwa, zawór wyłączający system przy braku ciśnienia, orurowanie potrzebne do podłączenia układu do wody
  7. Przemysłowy miernik stężenia ozonu w wodzie (opcja)
  8. Miernik stężenia ozonu w powietrzu – monitor BHP stężenia ozonu w powietrzu (opcja)
  9. Całość na jezdnym stelażu (stal INOX – spełnia normy HACCP) z blokowanymi kółkami

 

System ozonowania wody – polski producent

Nasza firma aby sprostać wymaganiom rynku produkuje systemy ozonowania o dowolnej wydajności – od małych, mobilnych do mycia wodą ozonowaną zakładu produkcyjnego do naprawdę dużych o wydajności kilkudziesięciu ton wody ozonowej na godzinę. Oczywistym derywatem naszych systemów jest kontrola stężenia ozonu w wodzie nie tylko przy wyjściu jej z systemu ale również w punkcie docelowym. Taka sytuacja występuje przy myciu butelek PET w mleczarniach oraz wytwórców soków i wód mineralnych. Mniejsze znaczenie ma stężenie ozonu przy wyjściu, a najważniejsze jest przecież stężenie ozonu wody, która bezpośrednio jest wtryskiwana do butelek.

Systemy ozonowania wody budowane na zamówienie

Systemy ozonowania wody budowane w większości na zamówienie są wstępnie badane w naszym laboratorium aby dobrać parametry do potrzeb Klienta. Nieraz gotowe systemy wymagają pewnych modyfikacji – zwiększenia przepływu, zmniejszenia, zwiększenia wydajności generatora ozonu. Takie działanie jest nieraz poprzedzone zmianami w projekcie. Pozwala to na oszczędność pieniędzy wydawanych przez zamawiającego. Naszą firmę wyróżnia elastyczność w podejściu do potrzeb Klienta i doradztwo przez dokonaniem zamówienia. Pracownicy naszej firmy – technicy i inżynierowie odwiedzają zakład zamawiającego aby ocenić przyszłe warunki pracy i wymagania którym powinien sprostać system.

Systemy ozonowania wody – przetwórstwo ryb

Przedstawiony na zdjęciu system został zainstalowany z zakładzie przetwórstwa ryb i służy do ozonowania wody wodociągowej w celu dezynfekcji tą wodą płatów rybnych na powierzchni których rezydują bakterie. Proces odbywa się przy pomocy dysz natryskujących wodę (dezynfektant) na produkty. Kilkuminutowy kontakt z wodą ozonowaną, która jest silnym utleniaczem zabija bakterie – szczególnie Listeria monocytogenes, która jest wszechobecna w chłodnictwie.

Płaty rybne po opisanym zabiegu mają przedłużoną trwałość i są odporne na powtórne zakażenie z zewnątrz. Woda ozonowana, którą produkuje system Korona Water 60 służy w tym zakładzie także do mycia narzędzi, spłukiwania podłóg, stanowisk pracy ale również do mycia skrzyń w których transportowane są ryby. Zainstalowany system przynosi wymierne korzyści. Jednorazowy wydatek na zakup systemu przeciwstawia się bardzo niskim kosztom instalacji – tylko opłaty za prąd.

Systemy ozonowania wody – inne zastosowania

Inne systemy – podobne do powyższego lub tożsame stosowane są do ozonowania przefiltrowanych ścieków w celu obniżenia ChZT lub wytrącenia rozpuszczonych w nich osadów. Ułatwia to flotację takich ścieków. Należy zauważyć, że ozon utlenia większość substancji organicznych i niektóre nieorganiczne – mangan, żelazo, arsen, amoniak. Oczywiście, jednocześnie likwiduje drobnoustroje zawarte w ściekach. Niwelowany jest także zapach i kolor. Zrzut do oczyszczalni takich ścieków generuje mniejsze koszty.

Systemy ozonowania wody wykorzystywane są również do sporządzania wody recepturowej. Woda wolna od zarazków, przebarwień i rozpuszczonych związków chemicznych po przefiltrowaniu przez złoże węgla aktywnego jest używana do sporządzania płynnych lekarstw (syropy) jak również w zakładach przetwórstwa spożywczego do różnego rodzaju sałatek, napoi, ogórków kiszonych, konserwowych, buraczków, papryki w zalewie, groszku zielonego i innych.

Inne ozonatory naszej produkcji:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.