Ozonowanie mieszkania

Samodzielne ozonowanie mieszkania - na czym polega?

Po co ozonować mieszkanie?

Pogarszający się stan środowiska w którym żyjemy wpływa nie tylko na pogodę ale również dotyka nas codziennie. Powietrze, którym oddychamy jest skażone kilkudziesięcioma chemikaliami oraz pyłami – często kancerogennymi.

Aby powietrze w naszym mieszkaniu było wolne od chorobotwórczych zarazków, wykonujemy ozonowanie. Ozon jest silnym utleniaczem – dlatego spala („zabija”) wszelkie zarazki i utlenia do nieaktywnych dla zdrowia, substancje, związki organiczne.

Doskonale reaguje ze związkami aromatycznymi niwelując ich zapach – dlatego jest używany do deodoryzacji.

Ozon spali również formaldehydy wszechobecne w meblach i wykładzinach. Metoda ozonowania miejsc bytowych jest stosowana na Zachodzie powszechnie od lat 80.

Równie ważnym aspektem jest usunięcie grzybów, których mykotoksyny są silnym alergenem i innych alergenów wziewnych i kontaktowych np. roztocza, którego produkty przemiany materii zwykle nas uczulają.

Stosując systematycznie zabieg ozonowania polepszymy atmosferę w mieszkaniu, będziemy lepiej oddychali, miną bóle głowy, migreny, rozdrażnienie, poprawi się koncentracja.

Ozonator do mieszkania

Istotnymi kwestiami są metoda wytwarzania ozonu oraz wydajność ozonatora.

Ozon wydzielany przez nasz ozonator jest pozbawiony szkodliwych wielotlenków azotu, które w większym stężeniu mogą uszkadzać elektronikę i skórę zarówno naturalną jak i sztuczną. Wielotlenki azotu rozpuszczone w parze wodnej obecnej w powietrzu mogą odbarwiać obicia, obrazy, grafiki, itp.

Wadę taką – wydzielanie wielotlenków azotu posiadają generatory ozonu oparte na płytkach ceramicznych. Płytki ceramiczne są tanie, łatwo dostępne i dlatego konstruktorzy ozonatorów je wykorzystują. Jednak to inżynieryjne nieporozumienie. Ozonatory oparte na technologii płytek ceramicznych przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Aby przeczytać czym różnią się nasze ozonatory od konkurencyjnych (o wiele tańszych) proszę kliknąć poniższy przycisk:

Co nas wyróżnia?

Właściwym ruchem intelektualnym jest dobór ozonatora o odpowiedniej wydajności. Wiadomo przecież, że suszarką do włosów nie da się ogrzać salonu – dlatego też małym ozonatorem, o małej wydajności nie wykonamy poprawnego zabiegu w dużym mieszkaniu.

Każdy sprzedawany przez nas generator ozonu posiada szczegółową instrukcję w której jest podana maksymalna kubatura, którą może poprawnie obsłużyć urządzenie.

Najtańszym ozonatorem do mieszkania produkowanym przez nasze laboratorium jest Korona Mini.

Ozonator powietrza Korona Mini – podstawowy ozonator powietrza

Najtańszy produkowane przez nasze laboratorium ozonator powietrza. Z uwagi na wydajność – 8 gramów ozonu na godzinę, nadaje się do ozonowania pomieszczeń do 25 metrów kwadratowych.

Ozonator powietrza (generator ozonu) Korona Mini
Ozonator powietrza (generator ozonu) Korona Mini

Najchętniej kupowanym ozonatorem do mieszkania naszej produkcji jest Korona A 20 „Zdrowy Dom”.

Ozonator powietrza Korona A 20 Zdrowy Dom – najchętniej kupowany ozonator powietrza

Ozonator powietrza Korona A 20 Zdrowy Dom
Ozonator powietrza Korona A 20 Zdrowy Dom

Ozonator Korona A 20 „Zdrowy Dom” jest specjalnie skonstruowany tak, aby nie przysporzyć kłopotów z obsługą i sprostać ozonowaniu pomieszczeń do 80 metrów kwadratowych.

Prosty w obsłudze wyłącznik czasowy wyłączy generator ozonu po ustalonym czasie (należy kierować się instrukcją). Stalowa, mocna konstrukcja uchroni wnętrze aparatu przez uderzeniami a 5-letnia bezwzględna gwarancja (niezależna od liczby przepracowanych godzin) zabezpieczy użytkownika przed kłopotami wynikającymi z awarii sprzętu (natychmiastowy serwis).

Firma z powodzeniem sprzedaje te generatory ozonu na Zachodzie, a w Polsce obserwujemy wzrost sprzedaży w zakresie odbiorców indywidualnych. Ozonator można kupić rozkładając płatność na trzy comiesięczne, równe raty.

Ozonator powietrza, wody i żywności Korona MED – ozonator dwufukcyjny

Ozonator (generator ozonu) domowy powietrza, wody i żywności Korona MED
Ozonator uniwersalny Korona MED

Ozonator Korona MED jest chętnie wybierany przez osoby indywidualne i lekarzy specjalistów. Oprócz ozonowania pomieszczeń (do 30 metrów kwaratowych) oraz wnętrz samochodów i klimatyzacji nadaje się również do ozonowania wody i żywności. Do urządzenia dołączona jest szczegółowa instrukcja przeprowadzania zabiegów ozonowania.

Samodzielne ozonowanie mieszkania

Ozonowanie jest całkowicie bezpieczne jeżeli stosujemy się do wskazówek z instrukcji.

Ozon produkowany przez nasze ozonatory jest wolny od wielotlenków azotu – dlatego nie trzeba przed ozonowaniem usuwać elektroniki, kwiatów, rybek, obrazów i w szczególny sposób ochraniać mebli pokrytych skórą.

Ozon jest oczywiście gazem biobójczym bo gdyby nie był, nie byłby dezynfektantem. Człowiek ma wbudowany system ostrzegający przed zagrożeniem, który podpowie mu, że należy wyjść z pomieszczenia gdzie jego stężenie jest za wysokie. Jednak niektórzy ludzie, szczególnie alergicy mogą negatywnie reagować nawet na małe stężenia ozonu. Dlatego należy bezwzględnie unikać przebywania w pomieszczeniu ozonowanym ludzi i zwierząt oraz odczekać dwie godziny od zakończenia ozonowania aż ozon rozłoży się do tlenu atmosferycznego.

Teraz zajmiemy się przygotowaniem mieszkania, pokoju do ozonowania.

Przed ozonowaniem, pomieszczenie musi być sprzątnięte, odkurzone, wywietrzone. Należy usunąć rozlane płyny, kosze na śmiecie, itp.

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Na czym polega ozonowanie mieszkania? Jest to czynność bardzo prosta.

Ozonator zawsze stawiamy na podłodze, w kącie pomieszczenia kierując wylot po przekątnej. Gdy pomieszczenie jest długie i wąskie, stawiamy urządzenie w połowie węższej ściany i po połowie czasu wynikającego z instrukcji, przestawiamy go pod przeciwległą ścianę. Ozonator po ustawieniu wyłącznika czasowego na zadany okres wynikający z instrukcji, wyłączy się sam. Należy odczekać dwie godziny do wejścia do pomieszczenia i jego użytkowania. W innym przypadku, gdy chcemy wejść w czasie zabiegu lub bezpośrednio po jego zakończeniu, musimy kupić maskę z wkładem (na przykład w naszej firmie).

Często zadawanym pytaniem jest to, czy ozon usuwa owady biegające i fruwające. Zazwyczaj tak (trzeba ozonować dwukrotnie dłużej niż wynika z instrukcji) ale pamiętać trzeba, że znoszą one jaja i w tym wypadku trzeba ozonować kilka razy.

Czy ozonowanie mieszkania jest bezpieczne?

Tak – ozon rozkłada się do tlenu, którym oddychamy.

Zapach, który utrzymuje się po ozonowaniu to nie jest zapach ozonu tylko substancji przez niego utlenionych. Dlatego jest bezpieczny dla człowieka. Oczywiście, można pomieszczenie przewietrzyć. Nie należy się obawiać zapachu po ozonowaniu, który utrzymuje się nawet kilka dni. Wynika to ze specyfiki pomieszczenia, nagromadzenia różnych tworzyw sztucznych i specyficznych farb i lakierów.

Ozonowanie mieszkania – grzyby

Usuwanie grzyba z łazienek i innych pomieszczeń jest czynnością dosyć prostą ale wymagającą czasu:

  • ściany zagrzybione malujemy lub spryskujemy dowolnym preparatem antygrzybicznym
  • ozonujemy dwa razy dłużej niż wynika z instrukcji – natychmiast – gdy ściany są jeszcze mokre
  • zabieg powtarzamy trzykrotnie dzień po dniu; po każdym ozonowaniu wietrzymy pomieszczenie

Przy ozonowaniu zagrzybionego pomieszczenia należy zwrócić uwagę na konieczność odsunięcia wszystkich mebli od ścian, zerwania wybrzuszonych tapet, otwarcia szafek, wyjęcia pościeli, ubrań, rozłożenia książek tak aby ozon mógł wszędzie dotrzeć. Ewentualne dywany i wykładziny musimy ozonować z każdej strony – grzyb może się chować, być obecny pod spodem. Należy pamiętać, że mieszkanie wolne od grzybów zostaje znowu narażone na zagrzybienie jeżeli nie będziemy dbali o częste wietrzenie, odkurzanie odkurzaczem z wkładem HEPA, ozonowanie przynajmniej raz na dwa tygodnie (oczywiście ozonowanie nie zlikwiduje przyczyny zagrzybienia jaką jest na przykład niewłaściwa izolacja termiczna budynku). Mykotoksyny, które wydzielają grzyby powodują wiele chorób (układu oddechowego oraz neurologicznych) oraz są silnym alergenem (jednocześnie wziewnym i kontaktowym).

Grzyby obecne w mieszkaniu mogą spowodować obniżoną odporność, a co za tym idzie bardzo łatwe odwzajemne zarażanie. Warto przeczytać o mikotoksynach (mykotoksynach) więcej w Internecie – to bardzo ważna sprawa dla Waszego zdrowia.

Nasi partnerzy

Formularz kontaktowy