Ozonator domowy

Jaki ozonator wybrać do mieszkania, domu?

Ozonator domowy służy do poprawy jakości powietrza w naszych mieszkaniach, domach, biurach, do usunięcia bakterii i grzybów z żywności przed spożyciem (owoce, warzywa, mięso kurze, podroby, itd.) oraz do nieskomplikowanych zabiegów leczniczych (ozonowanie stopy cukrzycowej, leczenia owrzodzenia podudzi, leczenia zmian skórnych, oparzeń, sporządzania wody ozonowanej do okładów).

Aby przeczytać czym różnią się nasze ozonatory od konkurencyjnych (o wiele tańszych) proszę kliknąć poniższy przycisk:

Co nas wyróżnia?

Ozonatory domowe naszej produkcji:

Ozonator powietrza (generator ozonu) Korona Mini

Najtańszy ozonator powietrza produkowany przez nasze laboratorium. Pozwala na ozonowanie pomieszczeń do 25 metrów kwadratowych. Generator ozonu prosty w obsłudze – nie zawiera zbędnych gadżetów mogących być źródłem awarii.

Przeczytaj o płatności ratalnej/leasingu tutaj.

2 450,00 

489 w magazynie

Dostępność:

Dostępny

Ozonator domowy wody i żywności (generator ozonu) Korona L 5 Zdrowa Żywność

Ozonator domowy dedykowany do ozonowania wody i żywności. Proste w obsłudze urządzenie powstałe w oparciu o naszą wiedzę zdobytą przy produkcji instalacji do ozonowania dla zakładów przemysłu spożywczego oraz badań we własnym laboratorium.

Gwarancja bezwzględna – 5 lat. Przeczytaj o płatności ratalnej/leasingu tutaj.

2 829,00 

487 w magazynie

Dostępność:

Dostępny

Ozonator powietrza (generator ozonu) Korona A 20 Zdrowy Dom

Najchętniej kupowany ozonator powietrza produkowany przez nasze laboratorium. Urządzenie o świetnym stosunku ceny do wydajności i jakości mogące ozonować efektywnie pomieszczenia do 80 metrów kwadratowych. Dołączenie rury do transportu ozonu umożliwia ozonowanie kanałów wentylacyjnych.

Gwarancja bezwzględna – 5 lat. Przeczytaj o płatności ratalnej/leasingu tutaj.

4 059,00 

379 w magazynie

Dostępność:

Dostępny

Ozonator domowy powietrza, wody i żywności (generator ozonu) Korona MED

Uniwersalny ozonator domowy powietrza, wody i żywności wybierany przez osoby indywidualne i specjalistów. Może ozonować pomieszczenia do 30 metrów kwadratowych. Ponadto, przy użyciu akcesoriów dołączanych do urządzenia, służy do ozonowania wody oraz żywności w warunkach domowych.

Gwarancja bezwzględna – 5 lat. Przeczytaj o płatności ratalnej/leasingu tutaj.

4 489,50 

475 w magazynie

Dostępność:

Dostępny

Ozonator powietrza domowy, samochodowy 12V (generator ozonu) Korona

Ozonator powietrza domowy, samochodowy 12V o wydajności 10 gramów ozonu na godzinę zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej (nie są potrzebne dodatkowe akcesoria) lub ze standardowej sieci 230 V. Ze względu na konstrukcję, nadaje się do ozonowania jedynie bardzo małych pomieszczeń – do 15 metrów kwadratowych.

Przeczytaj o płatności ratalnej/leasingu tutaj.

2 650,00 

497 w magazynie

Dostępność:

Dostępny

Ozonator domowy wody do basenu (generator ozonu) Korona L 10 Aquaswim

Ozonator domowy, wody służący do ozonowania wody w basenach ogrodowych oraz wody z ujęć studziennych, hydroforowych. Ozonuje około 300 litrów wody na godzinę. W skład urządzenia wchodzi zestaw do wprowadzania ozonu do wody.

Gwarancja bezwzględna – 3 lat. Przeczytaj o płatności ratalnej/leasingu tutaj.

5 166,00 

499 w magazynie

Dostępność:

Dostępny

Ozonator domowy wody do basenu (generator ozonu) Korona L 15 Aquaswim

Ozonator domowy, wody służący do ozonowania wody w basenach ogrodowych oraz wody z ujęć studziennych, hydroforowych. Ozonuje około 450 litrów wody na godzinę. W skład urządzenia wchodzi zestaw do wprowadzania ozonu do wody.

Gwarancja bezwzględna – 3 lat. Przeczytaj o płatności ratalnej/leasingu tutaj.

6 703,50 

500 w magazynie

Dostępność:

Dostępny

Ozonator domowy wody do basenu (generator ozonu) Korona L 20 Aquaswim

Ozonator domowy, wody służący do ozonowania wody w basenach ogrodowych, oczkach wodnych oraz wody z ujęć studziennych, hydroforowych do celów domowych i gospodarczych. Ozonuje około 600 litrów wody na godzinę. W skład urządzenia wchodzi zestaw do wprowadzania ozonu do wody.

Gwarancja bezwzględna – 3 lat. Przeczytaj o płatności ratalnej/leasingu tutaj.

8 610,00 

500 w magazynie

Dostępność:

Dostępny

Najchętniej kupowane ozonatory domowe naszej produkcji:

Ozonator do żywności

Ozonator do żywności

Ozonator domowy Korona L 5 Zdrowa Żywność

W oparciu o nasze doświadczenie w produkcji systemów ozonowania wody dla zakładów przetwórstwa spożywczego, skonstruowaliśmy i sprzedajemy mały system ozonowania wody pod nazwą Korona L 5 „Zdrowa Żywność”. Na zestaw składa się generator ozonu, wężyki do transportu ozonu oraz dyfuzory. Ozonator domowy został skonstruowany w celu ozonowania żywności. Jest to już wymóg cywilizacyjny. Żywność jest zabezpieczona preparatami chemicznymi w celu przedłużenia jej trwałości, przydatności do spożycia. Są to nie tylko pestycydy i antybiotyki, ale również bardziej wyrafinowane związki chemiczne, których nie usuniemy poprzez zwykłe płukanie ich w wodzie. Produkty, które chcemy uszlachetnić, zanurzamy w wodzie ozonowanej. To naprawdę prosta czynność. Wykonujemy ją pod włączonym wyciągiem lub przy otwartym oknie. Ozonator włączamy na kilkanaście minut i poprzez bąbelkowanie wody przy pomocy dołączonego dyfuzorów, rozpuszczamy w niej ozon. Czynność ta przywróci zapach i smak mięsa. Sprawi się owoce i warzywa zostaną pozbawione pestycydów (szczególnie z owoców południowych zniknie „chemia”). Ozonujemy też groch, kaszę i inne produkty sypkie. Generator ozonu „Zdrowa Żywność” to naprawdę mądry wybór. Nie tylko młodsi rodzice, ale również osoby starsze powinny skorzystać z możliwości zakupu go na raty. Inwestycja zwróci się poprzez poprawę smaku i zapachu potraw sporządzonych z tych produktów. Przywróci się dawny zapach kurczaka lub kaczki. Podroby znowu zaczną nam smakować.

Oczywiście wydane nie na próżno pieniądze poprawią nam również kondycję zdrowotną.

Preparowanie żywności to naprawdę skandal.

Ozonator powietrza (generator ozonu) Korona Mini

Ozonator powietrza (generator ozonu) Korona Mini

Ozonator domowy Korona Mini

Pierwszym, o najmniejszej wydajności domowym ozonatorem powietrza jest Korona Mini. Urządzenie o wydajność 8 gramów ozonu na godzinę, przebadane w klinice alergologii prof. Buczyłko, zapewnia dezynfekcje pomieszczeń do 25 m².

Ozonator samochodowy Korona 12V

Ozonator samochodowy

Ozonator domowy Korona 12 V

Drugim w kolejności pod względem wydajności ozonator do domu naszej produkcji. To aparat skonstruowany głównie z myślą o odgrzybianiu, dezynfekcji wnętrza aut i układu klimatyzacji. Poręczny, w stalowej obudowie zasilany może być z sieci standardowej 230 V, ale również z gniazdka zapalniczki samochodowej 12 V. Oczywiście, można tym aparatem ozonować również pokoje. Z uwagi na konstrukcję nie mogą być to jednak powierzchnie przekraczające 15 metrów kwadratowych.

Ozonator powietrza (generator ozonu) Korona A 20 Zdrowy Dom

Ozonator powietrza (generator ozonu) Korona A 20 Zdrowy Dom

Ozonator Korona A 20 Zdrowy Dom

Podstawowy ozonator powietrza do zastosowań domowych produkowany przez nasze laboratorium.

Solidna, stalowa konstrukcja, sprawdzona technologia oparta na lampach ozonujących powlekanych platyną i bezwzględna, pięcioletnia gwarancja sprawiają, że to urządzenie jest najlepiej sprzedającym się ozonatorem. Ozonuje powietrze w kubaturach do 200 m³ i, oczywiście wszystko co się z takim powietrzem z ozonem styka. Ozon dezaktywuje alergeny wziewne i kontaktowe, zabija roztocze, bakterie, wirusy, spala formaldehydy. Ozonowanie skutecznie likwiduje grzyby domowe; grzyby i ich toksyny są silnym alergenem.

Ozonator Korona A 20 „Zdrowy Dom” posiada króciec, rurę skierowaną ku górze – nie ma potrzeby stawiania urządzenia na podwyższeniu; króciec pozwala na montaż rury do transportu ozonu w miejsca odległe od ozonatora – ozonowanie domowych kanałów wentylacyjnych

Ozonatorem Korona A 20 skutecznie ozonujemy samochody pozbywając się zapachów, grzybów i wirusów. Zostanie zdezynfekowany układ klimatyzacji i wnętrze auta. Zabieg taki trwa trzydzieści minut.

Ozonator (generator ozonu) domowy powietrza, wody i żywności Korona MED

Ozonator uniwersalny Korona MED

Ozonator domowy powietrza i wody Korona MED

Uniwersalny ozonator dwufunkcyjny – może służyć zarówno do ozonowania powietrza jak i wody oraz żywności.

Ozonuje się wodę pitną w celu poprawy własności smakowych, zapachowych, celem usunięcia jonów manganu i żelaza oraz, przede wszystkim do uzyskania jej sterylności. Należy pamiętać, że takiej wody (tuż po ozonowaniu) nie wolno pić! Należy odczekać godzinę aż ozon się rozpadnie.
W wodzie ozonowanej płucze się warzywa, owoce, mięso, a nawet zabawki niemowlęce celem ich sterylizacji.
To powszechna praktyka.

Woda po ozonowaniu może służyć do sporządzania naparów ziół oraz przyrządzania okładów na zmiany skórne. Ozonowanie wody to prosty zabieg, który każdy użytkownik może wykonać w domu. Zbiornik z wodą nasycają pęcherzyki ozonu gazowego wytwarzane przez urządzenie Korona L MED.

Urządzenie Korona MED wydziela gazowy ozon, który może służyć do opisanych wyżej czynności, czyli sporządzania wody ozonowanej w domu, ale również ma zastosowanie jako „dostawca” gazowego ozonu, bez rozpuszczania go w wodzie. Dlatego ozonator Korona MED może z powodzeniem służyć do ozonowania powietrza w pomieszczeniach do 35 metrów kwadratowych. Gazowym ozonem można ozonować rónież buty, materace, odzież, itp. umieszczając je w workach i doprowadzając ozon załączonym drenem. Instalacja musi być szczelna. Napełnia się worek (nawet śmieciowy) ozonem, wyłącza urządzenie i odczekuje dwie godziny aż rozłoży się samoistnie do tlenu, którym oddychamy.

Oprócz wymienionych zadań, ozonator MED służy również do zabiegów medycznych: do leczenia stopy cukrzycowej, walki z owrzodzeniem podudzi, leczenia otarć, ran, zmian skórnych, oparzeń, trudno gojących się ran u ludzi i zwierząt. Medyczne zastosowania ozonu gazowego to już „sprawa” dla lekarzy specjalistów coraz częściej kupujących ten ozonator.

Ozonator do domu – o ozonie słów kilka

Ozon, powszechnie znany dzięki dziurze ozonowej jest gazem o wysokim potencjale utleniającym. Utlenianie to powolne spalanie. Ozon więc „spala” drobnoustroje (grzyby, bakterie, wirusy) oraz dezaktywuje alergeny (również je utlenia, spala) do postaci nieszkodliwej dla organizmu ludzkiego. Regularne zabiegi ozonowania znacznie wpływają na poprawę jakości powietrza w domu, a co za tym idzie na poprawę zdrowia – zwłaszcza wśród alergików.

Ozonatory domowe ozonujące powietrze i przedmioty z nim się stykające

Ozonując mieszkania pozbywamy się bakterii, wirusów, roztocza i grzybów. Dezaktywujemy alergeny wziewne i kontaktowe. Jest to szczególnie pożądany zabieg przy wzrastającym zanieczyszczeniu powietrza i wzroście podatności na alergie. Ozonowanie typowego mieszkania trwa sumarycznie (każdy pokój oddzielnie) około 10 godzin. Ozon usunie niepożądane zapachy z domu (stęchlizna, dym papierosowy, zapachy pochodzące od zwierząt, itp.). Ozonowanie domów powinno stanowić uzupełnienie stosowania popularnych już oczyszczaczy powietrza.

Ozonowanie domu staje się standardem

Ozonowanie domu więc, oprócz oczyszczania powietrza poprzez jego filtrowanie i nawilżanie staje się standardem. Dezaktywacja, zabijanie grzybów domowych i roztocza jest ważnym aspektem ozonowania. Grzyby domowe wytwarzają mykotoksyny, które wdychamy. Mykotoksyny są przyczyną chorób dróg oddechowych, schorzeń neurologicznych związanych z krążeniem. Powodują spadek naszej odporności. Produkty przemiany materii grzybów domowych są odporne na wysoką temperaturę, nie zabija ich gotowanie ani pieczenie. Odkrawanie zgniłej części owocu nie ma sensu; grzyby i mykotoksyny są w całym owocu – jest do wyrzucenia. Grzyby i ich zarodniki są bardzo silnymi alergenami. Ozonowanie i wietrzenie mieszkań to dzisiaj konieczność. Warto o mykotoksynach poczytać w sieci. Alergicy wręcz muszą ozonować swoje mieszkanie. To nie reklama naszych produktów, to konieczność życia w paskudnym środowisku wymusza taki zakup.

Ozonator do domu a formaldehydy

Również formaldehydy są przez ozon przekształcane do form nieszkodliwych. Formaldehyd jest kancerogenem. Nie możemy go usunąć z powietrza zewnętrznego, jednakowoż możemy go utlenić ozonem (spalić) w naszym mieszkaniu. Tylko ozon, ozonowanie zredukuje jego ilość, stężenie. Przestaną nas piec spojówki, minie łzawienie oczu, podrażnienie gardła, kaszel, katar. Już po jednym zabiegu ozonowania całego domu zwiększy się komfort oddychania.

Nasi partnerzy

Formularz kontaktowy