Ozonator samochodowy Minimax

Mały, sprytny ozonator o wszechstronnym zastosowaniu – ozonator klimatyzacji, wody i żywności oraz lodówek i szaf. Proste w obsłudze urządzenie powstałe w oparciu o naszą wiedzę zdobytą przy produkcji instalacji do ozonowania dla zakładów przemysłu spożywczego oraz badań we własnym laboratorium.

1150,00 

476 w magazynie

Warianty produktu:

Raty już od: 31,94 zł Sprawdź Liczne opinie: Sprawdź Pytania, wątpliwości? Napisz - pomożemy.

Dostępny

Aby przeczytać czym różnią się nasze ozonatory od konkurencyjnych (o wiele tańszych) prosimy kliknąć poniższy przycisk:

Co nas wyróżnia?
(1 opinia klienta)

Co wyróżnia nasze ozonatory?

bezpieczne dla ludzi

Są bezpieczne dla ludzi po ozonowaniu

Nie niszczą wyposażenia

Nie niszczą wyposażenia pomieszczeń i aut

brak ryzyka pożaru

Są odporne na kurz i podwyższoną wilgotność - brak ryzyka pożaru

Nie wymagają żadnych serwisów

Nie wymagają żadnych serwisów ani wymiany podzespołów

Lat w branży chemicznej i metalurgicznej

Lat w branży chemicznej i metalurgicznej

Najstarszy producent ozonatorów

Najstarszy producent ozonatorów

Park maszynowy i laboratorium badawcze

Park maszynowy i laboratorium badawcze

Liczne Referencje

Liczne Referencje

Bestsellery

Liczne referencje

Ozonowanie wody i żywności

Ozonujemy zimną surową wodę max. 5 L przy otwartym oknie lub pod wyciągiem. Podczas ozonowania, w wodzie zanurzamy produkty, które chcemy pozbawić zarazków, usunąć pestycydy, ewentualnie zdegradować antybiotyki: warzywa, owoce mięsa, różne rzeczy – np. zabawki dziecięce. Ozonujemy maksymalnie 30 minut, nie ma potrzeby dłużej. Szczegółowa instrukcja jest dołączana do ozonatora.

Towar wysyłamy na własny koszt kurierem Inpost. Możliwe formy zapłaty: płatność za pobraniem, przedpłata lub płatność odroczona instytucji publicznych. Termin realizacji zamówienia – do 2 dni. W wyjątkowych przypadkach możemy wysłać towar tego samego dnia.

Ozonowanie samochodu, klimatyzacji

Ozonator zasilany z gniazda zapalniczki 12 V albo sieci 230 V. Mały, poręczny aparat kładziemy na siedzeniu pasażera wylot ozonu kierując pod skrytkę.

Ozonator samochodowy

Profesjonalne ozonatory samochodowe kupują głównie warsztaty samochodowe, serwisy klimatyzacji samochodowej, myjnie oraz zakłady zajmujące się praniem tapicerki samochodowej. Stosowanie urządzeń do ozonowania w tych branżach na zachodzie jest standardem od dwudziestu lat. Polska dołączyła do tej grupy i szybko stała się liderem regionu.
Spędzamy w samochodach coraz więcej czasu z powodu korków. Dlatego powinniśmy oddychać powietrzem wolnym od chorobotwórczych zarazków. Jak to osiągnąć? Rozwiązaniem jest ozon. Wytwarzają go ozonatory powietrza przeznaczone do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej.

Od lat sześćdziesiątych w USA auta luksusowe i segmentu wyższego miały klimatyzację w standardzie. Składa się, tak jak lodówka, ze sprężarki, parownika i skraplacza. Czynnik chłodzący krąży oczywiście w układzie zamkniętym. Ze sprężarki jest transportowany do zbiornika gdzie jest odwilgacany i oczyszczany. Dalej trafia do skraplacza gdzie tak spreparowany gaz jest skraplany, zmienia fazę z gazowej na ciekłą. W parowniku jest rozprężany gwałtownie i obniża swoją temperaturę; powietrze omywające parownik jest przedmuchiwane do wnętrza auta poprzez filtry. Możemy regulować wolumen przepływu powietrza oraz jego temperaturę, jak również kierować zimne powietrze do różnych miejsc auta. Kanały dostarczają schłodzone powietrze nieraz do schowka lub bagażnika. Korzystać możemy z obiegu powietrza otwartego – zasysane z zewnątrz powietrze jest schładzane lub z obiegu zamkniętego – tu, cały czas używamy powietrza z wnętrza samochodu.

Filtr przeciwpyłowy, kanały transportu powietrza to miejsca narażone na zanieczyszczenie i podatne na zarażenie grzybami. Klimatyzator samochodowy powinno używać się przez cały rok, a nie tylko latem. Sprężarka jest napędzana niezależnie od tego czy klimatyzację używamy czy nie. Unikniemy w ten sposób uszkodzeń klimatyzacji. Przynajmniej raz w roku należy robić przegląd. Uzupełnić medium, płyn i wymienić filtr przeciwpyłkowy. Należy przeprowadzić również ozonowanie klimatyzacji. We własnym zakresie można ten zabieg przeprowadzić na dwa sposoby. Stawiając urządzenie wewnątrz auta tak aby wylot ozonu był skierowany pod skrytkę – jest to punkt poboru powietrza do klimatyzatora (w ten sposób auto ozonujemy ozonatorem Korona 12V) lub wprowadzając ozon przez rurę ustawiając ozonator na zewnątrz auta (dodatkowa możliwość przy użyciu ozonatora Korona A 20 Zdrowy Dom). Pod skrytkę również kieruje się rurę gdy urządzenie stawiamy na zewnątrz. Możemy rurę przeciągnąć poprzez uchyloną szybę lub od dołu poprzez uchylone drzwi. Nie ma potrzeby uszczelniać powstałych szpar w jakiś szczególny sposób. Można ozonować auto zaraz po czyszczeniu i praniu. Wilgoć nie zaszkodzi ozonatorom Korona.

Dane techniczne:

Napięcie zasilania – 230VAC/50 Hz albo 12VDC z gniazda zapalniczki samochodowej (kable w załączeniu)
Gaz zasilający – otaczające powietrze
Metoda wytwarzania ozonu – ciche wyładowania koronowe
Obudowa – aluminium
Gwarancja – 2 lata
Czas pracy ciągłej – bez limitów
Certyfikat – CE

1 opinia dla Ozonator samochodowy Minimax

5,0
Na podstawie 1 recenzji
5 gwiazdek
100
100%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%
  1. Korona A10 Minimax

    Danuta Manowiec

    zweryfikowanyZweryfikowany zakup

    Generator Korona Minimax używam praktycznie od października 2019. Po analizie wielu ofert ozonatorów wybór padł właśnie na ten – rodzima produkcja, opis zarówno konstrukcji jak i metody wytwarzania ozonu i ozonowania (np. dane na temat wydajności i osiągania stężenia progowego) wzbudził moje zaufanie. W rozmowie telefonicznej dopytałam o resztę interesujących mnie szczegółów. Mieszkam w bloku i szukałam ozonatora do pomieszczeń o max powierzchni 25 m2 – nie będę ozonować przecież całego mieszkania na raz. Pomieszczenia ozonuję po jednym, dobierając czas zabiegu do kubatury. Pomaga utrzymać w czystości klimatyzację w domu, a w dobie pandemii ozonuję praktycznie wszystkie zakupy – wykorzystuję do tego łazienkę – jest teraz dość często „traktowana” ozonem ;-). Mąż korzysta do odświeżenia i utrzymania świeżości klimatyzacji w samochodzie. Według informacji zawartych w opisach i na stronach – nie musimy się obawiać o urządzenia elektroniczne znajdujące się w ozonowanych pomieszczeniach. Z uwagi na pandemię i przerwę w działalności laboratorium Korona następny ozonator – do żywności pojawił się u mnie dopiero w sierpniu 2020.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Pole "Nazwa" oznacza nazwę firmy lub imię i nazwisko osoby wystawiającej opinię.

Zaufali nam m.in: