Ozonator powietrza domowy, samochodowy 12V (generator ozonu) Korona Minimax

Ozonator Korona A 10 „Minimax” jest ozonatorem przeznaczonym do odgrzybiania klimatyzacji samochodowych oraz małych kubatur, zasilany 230 V lub z gniazda zapalniczki 12 V; ozonator łatwy w obsłudze, o bardzo dobrym stosunku ceny do wydajności

Ozonator powietrza domowy, samochodowy 12V (generator ozonu) Korona Minimax

Ozonator powietrza domowy, samochodowy 12V o wydajności 10 gramów ozonu na godzinę zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej (nie są potrzebne dodatkowe akcesoria) lub ze standardowej sieci 230 V. Ze względu na konstrukcję, nadaje się do ozonowania jedynie bardzo małych pomieszczeń – do 15 metrów kwadratowych.

Gwarancja bezwzględna – 5 lat. Przeczytaj o płatności ratalnej/leasingu tutaj.

3 567,00 

500 w magazynie

Dostępny

Aby przeczytać czym różnią się nasze ozonatory od konkurencyjnych (o wiele tańszych) proszę kliknąć poniższy przycisk:

Co nas wyróżnia?
Prosty Leasing/Raty

Ozonator Korona A 10 Minimax może być zasilany z gniazda zapalniczki 12 V albo sieci 230 V. Mały, poręczny w stalowej obudowie aparat kładziemy na siedzeniu pasażera wylot ozonu kierując pod skrytkę. Posiada wyłącznik czasowy (timer) do 2 godzin i nastawę na ciągły czas pracy. Można nim ozonować również małe pomieszczenia – do 15 metrów kwadratowych. Bezwzględna, czteroletnia gwarancja, bezawaryjność i dobry stosunek ceny do wydajności (10 g ozonu na godzinę pracy urządzenia) to jego atuty. O ozonatorach samochodowych można przeczytać w dedykowanej zakładce – Ozonator samochodowy.

Napięcie zasilania – 230VAC/50 Hz albo 12VDC z gniazda zapalniczki samochodowej (kable w załączeniu)
Pobór mocy – 80 W
Bezpieczniki – 1 A, 10 A
Kontrolery – dioda zasilania, dioda pracy (ozonowania), bezpieczniki, timer
Gaz zasilający – otaczające powietrze
Metoda wytwarzania ozonu – ciche wyładowania koronowe, technologia własna (lampy stalowo-szklane powlekane stopem platyny z irydem są produkowane w naszym laboratorium)
Chłodzenie (rozprowadzanie ozonu) – wentylator metalowy, niekorodujący, na łożyskach; plastykowe, tanie wentylatory ozon degraduje
Wymiary – 250/250/120 mm
Waga – 2.3 kg
Obudowa – galwanizowana stal malowana proszkowo
Gwarancja – 4 lata
Wydajność – 10 g ozonu/h (10 000 mg/h)
Czas pracy ciągłej – bez limitów
Certyfikat – CE

Ozonator samochodowy

W ciągu ostatnich dziesięciu lat sprzedaliśmy kilka tysięcy urządzeń do ozonowania o wydajności od 10 do 40 g ozonu na godzinę. Kto kupił te ozonatory?
Kupiły je głównie warsztaty samochodowe, serwisy klimatyzacji samochodowej, myjnie oraz zakłady zajmujące się praniem tapicerki samochodowej. Stosowanie urządzeń do ozonowania w tych branżach na zachodzie jest standardem od dwudziestu lat. Polska dołączyła do tej grupy i szybko stała się liderem regionu.
Spędzamy w samochodach coraz więcej czasu z powodu korków. Dlatego powinniśmy oddychać powietrzem wolnym od chorobotwórczych zarazków. Jak to osiągnąć? Rozwiązaniem jest ozon. Wytwarzają go ozonatory powietrza przeznaczone do ozonowania, odgrzybiania klimatyzacji samochodowej.

Od lat sześćdziesiątych w USA auta luksusowe i segmentu wyższego miały klimatyzację w standardzie. Składa się, tak jak lodówka, ze sprężarki, parownika i skraplacza. Czynnik chłodzący krąży oczywiście w układzie zamkniętym. Ze sprężarki jest transportowany do zbiornika gdzie jest odwilgacany i oczyszczany. Dalej trafia do skraplacza gdzie tak spreparowany gaz jest skraplany, zmienia fazę z gazowej na ciekłą. W parowniku jest rozprężany gwałtownie i obniża swoją temperaturę; powietrze omywające parownik jest przedmuchiwane do wnętrza auta poprzez filtry. Możemy regulować wolumen przepływu powietrza oraz jego temperaturę, jak również kierować zimne powietrze do różnych miejsc auta. Kanały dostarczają schłodzone powietrze nieraz do schowka lub bagażnika. Korzystać możemy z obiegu powietrza otwartego – zasysane z zewnątrz powietrze jest schładzane lub z obiegu zamkniętego – tu, cały czas używamy powietrza z wnętrza samochodu.

Filtr przeciwpyłowy, kanały transportu powietrza to miejsca narażone na zanieczyszczenie i podatne na zarażenie grzybami. Klimatyzator samochodowy powinno używać się przez cały rok, a nie tylko latem. Sprężarka jest napędzana niezależnie od tego czy klimatyzację używamy czy nie. Unikniemy w ten sposób uszkodzeń klimatyzacji. Przynajmniej raz w roku należy robić przegląd. Uzupełnić medium, płyn i wymienić filtr przeciwpyłkowy. Należy przeprowadzić również ozonowanie klimatyzacji. We własnym zakresie można ten zabieg przeprowadzić na dwa sposoby. Stawiając urządzenie wewnątrz auta tak aby wylot ozonu był skierowany pod skrytkę – jest to punkt poboru powietrza do klimatyzatora (w ten sposób auto ozonujemy ozonatorem Minimax) lub wprowadzając ozon przez rurę ustawiając ozonator na zewnątrz auta (dodatkowa możliwość przy użyciu ozonatora A 20). Pod skrytkę również kieruje się rurę gdy urządzenie stawiamy na zewnątrz. Możemy rurę przeciągnąć poprzez uchyloną szybę lub od dołu poprzez uchylone drzwi. Nie ma potrzeby uszczelniać powstałych szpar w jakiś szczególny sposób. Można ozonować auto zaraz po czyszczeniu i praniu. Wilgoć nie zaszkodzi ozonatorom Korona.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ozonator powietrza domowy, samochodowy 12V (generator ozonu) Korona Minimax”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane są oznaczone symbolem *. Pole "Nazwa" oznacza nazwę firmy wystawiającej opinię lub Imię i Nazwisko autora opinii.

Nasi partnerzy

Formularz kontaktowy