Ozonator do domu

Jaki ozonator wybrać do mieszkania, domu?

Ozonator do domu

Ozonator do domu Korona A 20 "Zdrowy Dom"

Ozonator Korona A 20 "Zdrowy Dom" - podstawowy ozonator powietrza do domu

“Zdrowy Dom” to najbardziej uniwersalny przedstawiciel serii generatorów ozonu do ozonowania otaczającego powietrza. Ozonator domowy sprzedany w liczbie kilku tysięcy.

Oprócz ozonowania mieszkań, może być również wykorzystywany do ozonowania klimatyzacji oraz wnętrz pojazdów – ozonowanie trwa mniej niż pół godziny (auto osobowe).

Generator ozonu Korona A 20 „Zdrowy Dom” ma króciec skierowany ku górze. Dlaczego? Ozon jest cięższy od powietrza, dlatego musi być wydmuchiwany jak najwyżej. Drugim zastosowaniem takiego króćca jest możliwość montażu na nim rury (ø 110 mm; do nabycia w naszej firmie) i wsunięcie jej wylotu do domowego kanału wentylacyjnego – w kuchni, łazience, itd.

Ozonator do domu L 10 MED

Ozonator do domu L 10 MED

Ozonator Korona L 10 MED – domowy ozonator wody, ozonator medyczny

Ozonator Korona MED służy do:

  • Ozonowania wody w domu (zestaw w załączeniu) do okładów (oparzenia, odmrożenia, niegojące się rany, otarcia), sporządzania naparów ziół, do płukania mięsa, szczególnie drobiowego, mycia warzyw, owoców, moczenia stóp w celu pozbycia się zrogowaciałego naskórka
  • Ozonowania „stopy cukrzycowej” (kompletny zestaw w załączeniu), ozonowaniu owrzodzeń podudzi

Ozonowania powietrza w domu. W celu dezynfekcji (ozon „spala” bakterie, wirusy), dezodoryzacji i deakaryzacji (usuwania alergenów wziewnych i kontaktowych); ozon zabija roztocze, niszczy grzyby i ich zarodniki, poprawia komfort oddychania dezaktywując alergeny – już po jednym ozonowaniu mieszkania poczujecie różnicę; grzyby i mykotoksyny są odpowiedzialne za choroby układu oddechowego, zmiany reumatyczne, choroby neurologiczne – ozon usunie syndrom „chorego budynku” – sick building syndrome.

Ozonator domowy służy do poprawy jakości powietrza w naszych mieszkaniach, domach, biurach, do usunięcia bakterii i grzybów z żywności przed spożyciem (owoce, warzywa, mięso kurze, podroby, itd.) oraz do nieskomplikowanych zabiegów leczniczych (ozonowanie stopy cukrzycowej, leczenia owrzodzenia podudzi, leczenia zmian skórnych, oparzeń, sporządzania wody ozonowanej do okładów).

Ozonator do domu – o ozonie słów kilka

Ozon, powszechnie znany dzięki dziurze ozonowej jest gazem o wysokim potencjale utleniającym. Utlenianie to powolne spalanie. Ozon więc „spala” drobnoustroje (grzyby, bakterie, wirusy) oraz dezaktywuje alergeny (również je utlenia, spala) do postaci nieszkodliwej dla organizmu ludzkiego. Regularne zabiegi ozonowania znacznie wpływają na poprawę jakości powietrza w domu, a co za tym idzie na poprawę zdrowia – zwłaszcza wśród alergików.

Ozonatory domowe ozonujące powietrze i przedmioty z nim się stykające

Ozonując mieszkania pozbywamy się bakterii, wirusów, roztocza i grzybów. Dezaktywujemy alergeny wziewne i kontaktowe. Jest to szczególnie pożądany zabieg przy wzrastającym zanieczyszczeniu powietrza i wzroście podatności na alergie. Ozonowanie typowego mieszkania trwa sumarycznie (każdy pokój oddzielnie) około 10 godzin. Ozon usunie niepożądane zapachy z domu (stęchlizna, dym papierosowy, zapachy pochodzące od zwierząt, itp.). Ozonowanie domów powinno stanowić uzupełnienie stosowania popularnych już oczyszczaczy powietrza.

Ozonowanie domu staje się standardem

Ozonowanie domu więc, oprócz oczyszczania powietrza poprzez jego filtrowanie i nawilżanie staje się standardem. Dezaktywacja, zabijanie grzybów domowych i roztocza jest ważnym aspektem ozonowania. Grzyby domowe wytwarzają mykotoksyny, które wdychamy. Mykotoksyny są przyczyną chorób dróg oddechowych, schorzeń neurologicznych związanych z krążeniem. Powodują spadek naszej odporności. Produkty przemiany materii grzybów domowych są odporne na wysoką temperaturę, nie zabija ich gotowanie ani pieczenie. Odkrawanie zgniłej części owocu nie ma sensu; grzyby i mykotoksyny są w całym owocu – jest do wyrzucenia. Grzyby i ich zarodniki są bardzo silnymi alergenami. Ozonowanie i wietrzenie mieszkań to dzisiaj konieczność. Warto o mykotoksynach poczytać w sieci. Alergicy wręcz muszą ozonować swoje mieszkanie. To nie reklama naszych produktów, to konieczność życia w paskudnym środowisku wymusza taki zakup.

Ozonator do domu a formaldehydy

Również formaldehydy są przez ozon przekształcane do form nieszkodliwych. Roztwór formaldehydu w wodzie to konserwująca formalina. Skąd trujące formaldehydy w naszych domach? Płyty wiórowe, paździerzowe, pilśniowe, sklejki, płyty MDF oraz tekstylia, zasłony, niektóre kleje powszechnie stosowane w budownictwie i wyposażeniu domów. Płyty meblowe są jego dużym źródłem. Źródłami w powietrzu zewnętrznym są procesy spalania drewna – kontrolowanego lub niekontrolowanego oraz paliw kopalnych – spalony węgiel i spaliny samochodowe. Formaldehyd jest także trzecim w kolejności związkiem, po toluenie i ksylenie, pod względem wielkości emisji z materiałów budowlanych. Jest kancerogenem. Nie możemy go usunąć z powietrza zewnętrznego, jednakowoż możemy go utlenić ozonem (spalić) w naszym mieszkaniu. Tylko ozon, ozonowanie zredukuje jego ilość, stężenie. Przestaną nam piec spojówki, minie łzawienie oczu, podrażnienie gardła, kaszel, katar. Już po jednym zabiegu ozonowania całego domu zwiększy się komfort oddychania.

Nasi partnerzy

© 2018 Ozonatory Korona Polityka prywatności
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.