Generator ozonu

Generator ozonu Korona - solidność potwierdzona licznymi referencjami. Jesteśmy największym polskim producentem profesjonalnych generatorów ozonu. Konstruujemy i sprzedajemy ozonatory oparte na własnej, unikatowej technologii.

Zaufali nam między innymi:

grupa azoty
pgnig
ihar
łowicz
okrasa
dobosz

Generatory ozonu – metoda wytwarzania ozonu

Nasze ozonatory nie są oparte na płytkach ceramicznych – to technologia tania lecz awaryjna. Generatory ozonu oparte na płytkach nie są odporne na kurz i wilgotność niewiele przekraczające warunki standardowe. Ponadto, ozonatory te, wytwarzają duże ilości wielotlenków azotu, które niszczą tapicerkę, skórę, elektronikę.

Produkowane przez naszą firmę generatory ozonu i systemy są oparte na własnej technologii – dlatego pozbawione są powyższych wad. Lampy naszej konstrukcji to plazmowe układy szklano-stalowe powlekane próżniowo platyną. Duże i równe upakowanie strimerów – kanałów wyładowczych pozwala na zmniejszenie energochłonności w stosunku do płytek ceramicznych nawet trzykrotnie.

Metoda wytwarzania ozonu stanowi istotną składową ceny. Wiążą się z nią niska awaryjność naszych aparatów oraz udzielana długa gwarancja. Otrzymane referencje dobitnie świadczą o jakości naszych urządzeń.

Wszystkie generatory ozonu naszej produkcji:

O naszych generatorach ozonu

Wydajność generatora ozonu

Najczęściej oferowanymi na aukcjach internetowych generatorami ozonu są te o wydajności około 300 miligramów na godzinę pracy urządzenia. Kosztują kilkaset złotych co wydaje się dla większości osób rozsądną ceną za takie urządzenie. Taka ilość wytworzonego ozonu jest jednak niewystarczająca. Powstanie równowaga między wytwarzanym ozonem i jego rozpadem. Dezynfekcja powietrza nie zostanie przeprowadzona. Nie nastąpi nawet dezodoryzacja czyli usunięcie niepożądanych zapachów. Nieprzyjemne zapachy zostaną chwilowo zamaskowane ale po kilku godzinach od zabiegu ozonowania zapach powróci. Tak samo będzie nawet w przypadku ozonowania dużo mniejszych kubatur – na przykład samochodów. Długie – nawet kilkunastogodzinne ozonowanie nie przyniesie również efektu. Minimalna wydajność generatora ozonu to 8 gramów ozonu na godzinę pracy urządzenia.

Gwarancja 

Najpopularniejsze generatory ozonu – Korona A 20 „Zdrowy Dom” i Korona A 40 Standard objęte są pięcioletnią gwarancją. W razie awarii (która jest możliwa jak w przypadku każdego sprzętu elektrycznego) Klient wysyła urządzenie na nasz adres firmowy. W razie zasadności reklamacji, odsyłamy na nasz koszt naprawiony ozonator i oczywiście zwracamy koszt wysyłki poniesiony przez Klienta. Naprawa urządzenia trwa zazwyczaj dwa dni. Ozonatory przemysłowe, specjalistyczne, budowane na zamówienie mają zamontowane liczniki czasu pracy. Gwarancja jest zazwyczaj negocjowana, ale i w takim przypadku nie trwa mniej niż 24 miesiące; uzależniona jest jej długość od liczby przepracowanych godzin i warunków pracy. Nasze generatory ozonu i systemy ozonowania wody, powietrza i innych płynów są konstrukcjami autorskimi. Są sprawdzane przed montażem w naszym laboratorium; uruchomienie u Klienta obejmuje też kilka dni testów.
Laboratoria uczelniane, wytwórcy lekarstw i duże zakłady znane na świecie wystawiły nam pochlebne opinie. Nie tylko nasze produkty są chwalone, ale również elastyczne podejście do potrzeb Klienta. Udzielana przez nas długa gwarancja oparta jest na wiedzy, doświadczeniu i badaniach w laboratorium – przeniesieniu konstrukcji półtechnicznych do dużej skali.

Referencje

Wydajność i jakość naszych urządzeń do ozonowania powietrza i wody zostały potwierdzone referencjami z wiodących ośrodków naukowych i zakładów przemysłowych. Referencje są istotne – zwłaszcza w przypadku tak drogiego sprzętu. Zdjęcia niektórych naszych instalacji przemysłowych, listy polecające nie mogą zostać umieszczone na stronie z powodu podpisanych klauzul poufności. Mogą być one istotne dla niektórych firm. Dlatego Klientom w zaawansowanej fazie rozmów możemy postarać się wyjednać zgodę tych firm na obejrzenie naszych instalacji.

Klasyfikacja generatorów ozonu do ozonowania powietrza

W zależności od zastosowań (a co za tym idzie – wydajności), maszyny do ozonowania powietrza naszej produkcji można podzielić na: amatorskie, półprofesjonalne, profesjonalne oraz typowo przemysłowe, produkujące nawet 300 gramów ozonu na godzinę pracy aparatu. Takie urządzenia stosuje się do dezynfekcji kurników, ozonowania zakładów przetwórstwa spożywczego, hal produkcyjnych, miejsc użyteczności publicznej (sale widowiskowe, dworce, itp.).

Amatorskie generatory ozonu

ozonator powietrza a 8 alermed

Ozonator A 8 „Alermed”

Generator ozonu A 8 „Alermed"

A 8 Alermed jest przydatny w ozonowaniu niedużych pomieszczeń (ok. 30 m²), głównie sypialni alergików. Skonstruowany i przebadany (klinika prof. Buczyłko) przez lekarzy alergologów. Generator ozonu o dobrym stosunku ceny do wydajności. Dezaktywuje alergeny wziewne i kontaktowe, spala bakterie, roztocze, wirusy i grzyby. Ozonuje powietrze i przedmioty się z nim stykające: materace, pościel, ubrania, koce, dywany, zasłony, firany. Pokój alergika będzie sterylny. Przydatny w ozonowaniu pokoi dziecinnych.

ozonator samochodowy 12v a 10 minimax

Ozonator do samochodu A 10 „Minimax”

Generator ozonu A 10 „Minimax”

A 10 Minimax może być zasilany z gniazda zapalniczki 12 V albo sieci 230 V. Mały, poręczny w stalowej obudowie aparat kładziemy na siedzeniu pasażera wylot ozonu kierując pod skrytkę. Posiada wyłącznik czasowy (timer) do 2 godzin i nastawę na ciągły czas pracy. Można nim ozonować również małe pomieszczenia – do 20 m². Bezwzględna, czteroletnia gwarancja, bezawaryjność i dobry stosunek ceny do wydajności (10 g ozonu na godzinę pracy urządzenia) to jego atuty. O ozonatorach samochodowych można przeczytać w dedykowanej zakładce – Ozonator samochodowy.

Półprofesjonalne generatory ozonu

Ozonator A 20 zdrowy dom polskiego producenta Korona

Ozonator A 20 „Zdrowy Dom”

Generator ozonu A 20 „Zdrowy Dom”

Do tej grupy generatorów ozonu należy między innymi Korona A 20 „Zdrowy Dom”. Jest najpopularniejszym generatorem, objętym pięcioletnią gwarancją, chętnie wybieranym przez osoby prywatne oraz warsztaty samochodowe. Jest rozwinięciem technologicznych sprzedanego w liczbie kilku tysięcy ozonatora Korona Auto-hotel. Urządzenie o świetnym stosunku ceny do wydajności mogący ozonować średniej wielkości pomieszczenia (do 80 metrów kwadratowych). Dołączenie rury do transportu ozonu umożliwia ozonowanie kanałów wentylacyjnych, samochodów poprzez uchyloną szybę.

Profesjonalne generatory ozonu

Do profesjonalnych generatorów ozonu można zaliczyć urządzenia stosowane przez firmy zarobkowo zajmujące się usługami ozonowania. Są to między innymi firmy DDD oraz coraz częściej warsztaty samochodowe gdzie oferowana jest usługa odgrzybiania, ozonowania klimatyzacji samochodowej, wnętrza samochodu. Ozonowanie samochodu jest szybką, pewną metodą pozbycia się niepożądanych zapachów. Generatory ozonu mogą zastąpić płyny służące do odgrzybiania parownika, systemu klimatyzacyjnego w aucie. Usługa jest szybciej wykonana, mniej problematyczna niż stosowanie tradycyjnych metod. Ważniejsze jest to, że usługa jest wykonana dokładniej.

ozonator powietrza a 40 standard

Ozonator A 40 Standard

Generator ozonu A 40 Standard

Podstawową maszyną dla profesjonalistów jest Korona A 40 Standard. Generator ozonu o dwukrotnie większym wydatku ozonu niż A 20. Przychodnie lekarskie, żłobki, przedszkola, szkoły, hotele (ozonowanie pokoi hotelowych i sal konferencyjnych powoli staje się standardem), spa wybierają ten aparat pozwalający dezynfekować większe kubatury w stosunkowo krótkim czasie. Dołączenie dwóch rur do transportu ozonu umożliwia ozonowanie kanałów wentylacyjnych w mieszkaniach, niedużych budynkach, dwóch samochodów jednocześnie poprzez uchyloną szybę.

Przemysłowe generatory ozonu

Służą do dezynfekcji, dekontaminacji powietrza w zakładach przemysłowych, przetwórczych jak również atmosfery dworców, sal gimnastycznych i innych miejsc użyteczności publicznej np. hale lotnisk, przejścia podziemne. Wszędzie tam, gdzie wymagane jest powietrze wolne od chorobotwórczych zarazków ozon wytwarzany przez te generatory ozonu „spali” bakterie, wirusy, usunie grzyby, roztocze. Jasne jest, że przebiegnie również dezynfekcja powierzchni, wyposażenia, narzędzi podłóg, itp. Ozonowanie wypiera skutecznie chemiczne środki pozostawiające odpady do kosztownej utylizacji. Ozon jest ekologiczny, rozkłada się do czystego tlenu. Trzy, poniżej zaprezentowane  typy urządzeń ozonujących produkowanych przez naszą firmę zaspokajają wszystkie wymagania Klientów. Stalowa (stal „kwasówka” 316L), mocna, zwarta konstrukcja, wydajne filtry, zabezpieczona elektronika pozwalają na ich stosowanie w ekstremalnych warunkach – zapylenie, niskie temperatury, podwyższona wilgotność.

ozonator powietrza korona a 100 pro

Ozonator A 100 PRO

Generator ozonu A 100 PRO

Średniej wydajności (100 g ozonu na godzinę pracy aparatu) generator ozonu o dobrym stosunku ceny do wydajności – podstawowe narzędzie usługodawców. Łatwy do przeniesienia, z programowalnym czasem startu i długości pracy, z podłączonymi rurami do transportu ozonu sprosta podstawowym wymaganiom.

ozonator powietrza a 150 mobile

Ozonator A 150 MOBILE

Generator ozonu A 150 Mobile

50% większa wydajność niż generatora A 100 PRO pozwala na ozonowanie dużych kubatur. Atutem jest jego mobilność. Wózkiem ze stali „kwasówki” łatwo dotrzeć wszędzie. Na zamówienie montujemy cztery króćce pozwalające na dostawę ozonu do odległych miejsc – 30 m. Bardzo mocne wentylatory (metalowe, na łożyskach) wydmuchują ozon na dużą odległość. Programowalny czas startu i pracy oraz świetny stosunek ceny do możliwości i wydajności stawiają ten generator na podium.

ozonator a 300 industry

Ozonator A 300 INDUSTRY

Generator ozonu A 300 INDUSTRY

Generator ozonu o wydajności 300 gramów ozonu na godzinę pracy urządzenia z wózkiem ze stali 316L służący do ozonowania dużych kubatur – kurniki, chlewnie, pomieszczenia fabryk, zakłady przetwórcze.

Klasyfikacja generatorów ozonu do ozonowania płynów, wody

Wspólną cechą tych maszyn jest fakt wytwarzania ozonu pod ciśnieniem, o dużym stężeniu (powyżej 30 mg/L) jednakowoż w stosunkowo małej objętości gazu opuszczającego aparat. Gazem zasilającym, a więc tym z którego produkowany jest ozon jest najczęściej tlen. Czysty tlen z butli lub z koncentratorów opartych na technologii sita molekularnego jest najczęściej stosowanym. Jeżeli jest to powietrze, musi być odpowiednio spreparowane – oczyszczone z zanieczyszczeń mechanicznych, odwodnione i odolejone jeżeli jest wykorzystywana sprężarka olejowa. Drogim, ale najlepszym rozwiązaniem jest zasilanie mieszaniną tlenu i azotu.

Generatory ozonu do ozonowania cieczy to grupy: przemysłowe – to aparat łącznie z układem wymiany masy, rozpuszczania ozonu w cieczy – „Ozone Injection System Korona Water 60” oraz generator ozonu o bardzo dużej wydajności, segmentowy – „Korona L 400 Tower” oraz medyczne, do basenów przydomowych i laboratoryjne: odpowiednio „Korona L 10 MED”, „Korona L 20 Aquaswim” oraz „Korona L 20 Spalab”.

system ozonowania wody

Ozone Injection System Korona Water 60 w zakładzie przetwórstwa ryb

Ozone Injection System Korona Water 60

„Ozone Injection System Korona Water 60” to: generator ozonu wytwarzający ozon z tlenu (koncentratory tlenu w zestawie) oraz połączony z aparatem układ wprowadzania ozonu do wody (zwężki Venturiego). System posiada destruktor ozonu oraz możliwość montażu mierników stężenia ozonu zarówno na wyjściu z destruktora oraz mierzący stężenie ozonu w opuszczającej układ cieczy, wodzie. Całość na stalowym, jezdnym stelażu. Wykonanie w stali „kwasówce” 316L. System własnej konstrukcji (lampy szklano-platynowe) i produkcji, sprawdzony w wielu działających instalacjach (referencje).

Korona L 400 Tower

Korona L 400 Tower

Generator ozonu L 400 Tower

„Korona L 400 Tower” to wieżowy układ pięciu generatorów ozonu w jednej obudowie. Generatory, każdy o wydajności 80 g/h to system ozonujący wodę, powietrze, zasilający aparaty chemiczne. System o znikomej awaryjności pozwalający na szybką, kilkuminutową wymianę ewentualnie awaryjnego segmentu. W przypadku takiej awarii układ będzie wytwarzał mniej ozonu, ale cały czas będzie pracował. Jezdna szafa pozwala na różnorodne aplikacje tego największego aparatu produkowanego przez naszą firmę.

Nasi partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka prywatności.